kanada

Češi opět v O2 aréně padli, tentokrát s Kanadou 0:3

Generálka českého národního týmu na nadcházející MS v Rusku skončila nezdarem a prohrou 0:3. Češi se v jejím průběhu museli potýkat jak s kvalitou úřadujících kanadských mistrů, tak s nuceným odpočinkem klíčových hráčů, jež si vynutil náročný program přípravy a úvodu MS. Trenér Vůjtek rovněž oznámil jména dvou posledních nešťastníků, jež vypadli z širší 29 členné nominace – jsou jimi obránce Voráček a útočník Vincour.

S Kanadou jsme prodloužili nelichotivou šňůru šesti porážek v řadě a na půdě O2 arény jsme již ve čtvrtém zápase po sobě nedokázali pokořit hostujícího brankáře.

Kanada ukázala svou kvalitu už v první třetině

K první třetině nastoupili naši hoši sice s pozorností a respektem k soupeři, nedokázali se však vyrovnat kanadské kvalitě na kotouči a to zejména v útočné třetině.  Zámořský celek si dokázal především lépe rozebírat české hráče, jejichž šance končily většinou střelami z dálky, z rohu nebo neúspěšným soubojem jeden na jednoho či dva na dva. Kanaďané dokázali naproti tomu vytvářet přečíslení kombinací v útočném pásmu i brejkovým přechodem bezprostředně po ztrátě kotouče.

Již v 7. minutě vybojoval Gallagher puk v rohu našeho obranného pásma, během chvilky přenesl s pomocí obránce Taneva puk do opačného rohu na modrou čáru, kde jej druhý bek Rielly prudce nahodil na Francouze. Clonící útočník O’Reilly pak dokázal i přes těsné bránění zkušeného Koukala šikovně tečovat puk mimo dosah našeho golmana do horní části branky  – 0:1.

O dvě minuty nato ztratili Zohorna s Kousalem puk ve středním pásmu a nabídli tak soupeři možnost ne úplně snadného brejku čtyřech proti třem. Tuto komplikovanou situaci dokázali rychleji pohybující se kanaďané zjednodušit a převést do situace dvou proti jednomu na stranu kluziště, ze které si vybruslil na střed Domi, předal puk zpátky do rohu na Duchesneho, který rychle přejel před bránu po trajektorii svého asistujícího spoluhráče a nechytatelnou střelou pod víko zvýšil vedení. Celá akce trvala několik málo vteřin a byla tak přesná, že ani dobře postavený Kundrátek nedokázal Duchesnemu vypíchnout puk.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

Ve druhé třetině se naše hra zlepšila, ale čeští forwardi nedokázali z nadějných pozic vytěžit tolik, co jejich protivníci v prvním dějství. Oba týmy rovněž vystřídali v polovině utkání své gólmany – Francouze nahradil Furch a Talbota Pickard.

Dvě minuty před koncem druhé části mohla udeřit naše třetí útočná formace. Po buly nabídl důrazný Jarůšek šanci Zohornovi jeho střelu odrazil Pickard před prázdnou bránu zpátky na Jarůška, ten však trefil po hříchu to jediné, co v horní části odkryté svatyně zůstalo – lapačku kanadského brankáře.

Ani ve třetí části se Vůjtkovým svěřencům nepodařilo vyzrát na kanadský celek, který udeřil naposledy v 52. minutě. Po přímočaré akci Mathesona s Dumbou ve středním pásmu si to přes naší obrannou modrou namířil středem rovnou na bránu rozjetý Connor McDavid, kolenem si pokryl puk před dotírajícími hokejkami našich pomalejších obránců a mírným, dopředným blafákem umístil puk nad Furchovu vyrážečku.

Český tým tedy v generálce padl a nasbíral několik negativních statistik, přesto ho však vyprodaná O2 aréna vyprovodila sympatickým potleskem. Již v pátek nás čeká těžký úvodní duel světového šampionátu s domácí Sbornou. Věřme tedy, že si naši borci schovali všechny trumfy a štěstí na tento důležitý, atraktivní a netrpělivě očekávaný souboj.