rusko-kovalchuk

Česko – Rusko 11.2.2016

Máme za sebou první zápas české hokejové reprezentace v rámci Euro Hockey Tour z dvojutkání s ruskou sbornou. Oba dva duely se odehrají na severu Moravy. Nejdříve se oba týmy potkali ve čtvrtek 11. února v třinecké Werk aréně (začátek v 18:30), druhý zápas pak hostí 13. února vítkovická Ostrava aréna (začátek v 13:30).

Souhrn ze čtvrtečního zápasu Česko – Rusko 3:2 (po sam. nájezdech) (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Diváci ve vyprodané třinecké aréně sledovali zajímavý duel. Český tým se dostal brzy do vedení zásluhou Krenželoka, který skóroval ze závaru před ruskou brankou. Češi se ale z vedení dlouho neradovali. Po 24 vteřinách fauloval Kovář a s následným trestným střílením si krásně poradil Šumakov.

Češi byli po většinu zápasu aktivnějším týmem. Skóre se měnilo ale až ve třetím dějství a byl to mladý tým Ruska (průměrný věk 22,5 roku), který se dostal do vedení. Ve 43. minutě Ljubimovo nahození od mantinelu za Furchova záda nešťastně tečoval Buchtele.

Česká reprezentace dokázala vyrovnat za pět minut. Nejprve Sorokin skvělým zákrokem vychytal Birnera, o několik vteřin později byl už ale krátký na Řepíkovu střelu.

V prodloužení se nerozhodlo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich si Češi vedli skvěle a rozhodnuto bylo již po druhé sérii. Na české straně nájezd dokázal proměnit nejprve Kašpar a poté Vincour. Furch oba ruské hráče vychytal.

Češi tak porazili Rusko popáté v řadě, což se povedlo v historii pouze jednou v roce 2003.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

Česká reprezentace se domácímu publiku představila poprvé v tomto roce. Naposledy hráli Češi na domácí půdě před Vánoci v pražské O2 aréně s Finskem. Zápas se jim ale příliš nevydařil a Finové slavili výhru 3:0. Český tým bude chtít navázat na poslední dva zápasy hrané v rámci Channel One Cup. V Moskvě si podceňovaný tým bez řady opor poradil nejprve se silným Švédskem 3:1, poté zdolal i domácí Rusko 4:2. To v součtu znamenalo prvenství v turnaji.

Zápas jste mohli sledovat on-line na programu ČT4 Sport (11.2. od 18:30). Pro dokonalý zážitek ze sledování doporučujeme televizi Samsung UE65JS8502.

Pro Rusy, kteří v květnu hostí světový šampionát, bude bezpochyby velkou motivací odčinit poslední místo z Channel One Cup. Tyto dva zápasy slibují fanouškům bezpochyby velký hokejový zážitek. Češi, do toho!