Rostislav Klesla

Rostislav Klesla – obránce, který se nebojí

Rostislav Klesla se narodil v roce 1982 a začínal s hokejem v Novém Jičíně. S cestou za velkým hokejem do zámoří dlouho nečekal. Ještě mu nebylo ani 20 let a už hrál nižší zámořské soutěže Ontario Hockey League a Canadian Hockey League.

V osmnácti do velké NHL

V roce 2000 byl draftován týmem Columbus Blue Jackets jako jednička. Celkově na 4. místě v draftu v celé NHL. Celek Columbusu se nakonec stal jeho srdcovou „záležitostí“ a odehrál za něj celkem 515 zápasů během deseti sezón. V roce 2011 byl však vyměněn do Phoenix Coyotes, kde si užil dalších 144 zápasů.

V loňském roce ho však čekalo hodně stěhování. Na začátku března byl s Chrisem Brownem vyměněn za Martina Erata a Johna Mitchella do týmu Washington Capitals. V hlavním městě Spojených států si však hokej moc neužil. Už po několika hodinách byl vyměněn do Buffala Sabres, které v té době okupovalo poslední příčku celé NHL. Navíc Buffalo poslalo Rostislava Kleslu rovnou na farmu, kde odehrál 21 zápasů. Z důvodu vleklých zranění a vyčerpání z několika přestupů se rozhodl předčasně ukončit sezónu a tím i jeho působení v NHL.

Rostislav Klesla patří mezi hráče, kteří pro ránu nejdou daleko. Tuto bitku „jako na kolotoči“ absolvoval ještě v dresu Phoenixu.

Rostislav Klesla a jeho návrat do extraligy

V letošní sezóně obléká dres HC Ocelářů Třinec a je jeden z nejlépe placených hráčů u nás. Na začátku února to vypadá, že půjde s týmem do Play-off z první příčky a co si budeme povídat, bude útočit na vítězství.

Ani v české extralize si nenechá jen tak něco líbit. Jeho nejznámější bitka s mladým Kanaďanem Collinem Valcourtem.

Bít či nebít… někoho na MS v hokeji

V reprezentaci Rosťa Klesla odehrál dvě mistrovství světa a to v letech 2002 a 2007. Ani na jednom česká reprezentace nezískala cenný kov. Letos má šanci se do výběru Vladimíra Růžičky prosadit a třeba uvidíme v pražské O2 aréně i nějakou tu bitku.