Rusko hokej

Česko – Rusko 6.5.2016 Report ze zápasu

První představení českého národního týmu na 80. mistrovství světa skončilo nad očekávání úspěšně. Soubor nezkušených mladíků přemohl v Ledovém paláci domácí Sbornou 3:0 a jeho koncentrovaný, bojovně-taktický výkon zanechal na duši českých fanoušků prvotřídní dojem.

Největší hvězdou utkání byl vyhlášen u nás relativně neznámý brankář ruského Omsku – Dominik Furch. Jeho výkon v české bráně byl jedním z největších překvapení zápasu, a přestože se k jeho 25 úspěšným zásahům připojilo i mnoho střel, kterými rudé hvězdy minuly bránu, našli bychom na jeho mistrovské premiéře jen minimum chybiček. Pokud by se mu podařilo udržet aktuální výkonnost po celou dobu šampionátu, měl by bezpochyby našlápnuto k prodloužení slavné éry Dominiků.

V průběhu první, vyrovnané třetiny zatápěla českému týmu nejvíce druhá ruská formace. Naši borci však přestáli drtivý tlak a udeřili v přesilové hře (resp. pár sekund po jejím vypršení), kterou vyrobil po podražení Řepíka ďábel z New Jersey – Sergej Kalinin.

V 15. minutě, pouhou chviličku po vypršení Kalininova trestu (dříve než se stihl potrestaný hráč zapojit do bránění) si v českém útočném pásmu vyměnil Jan Kovář pozici s Birnerem a pomocí narážečky s Kempným si našel na levé straně kluziště volný prostor. Načež poslal křížnou přihrávkou prudký a přesný kotouč přímo do hole obránci Tomáši Kundrátkovi. Ruská obrana se sice stačila včas přemístit k těžišti hry, tento fakt se jí však stal paradoxně osudným. Kundrátkova pohotová, přízemní střela totiž zavadila o hokejku stínujícího Ljubimova, což Bobrovského rozhodilo natolik, že propustil puk mezi svými betony. Kundrátkova střela byla ve skutečnosti možná přihrávkou na Jarůška, ale Ljubimovova teč z ní nakonec vyprodukovala první gólovou radost pro Česko.

Hned na úvod druhé třetiny, ve 21. minutě, udeřil český tým v další přesilovce znovu. Po rychlém přesunu přes střední pásmo přihrál Pastrňák kotouč za bránu Červenkovi, který ho opět přes Pastrňáka dostal až na modrou k Jeřábkovi. Jeho nahození proletělo klubkem hráčů před bránu a donutilo Bobrovského vyrazit před sebe puk, ke kterému měl Červenka blíže než Vojnov a prošťouchal ho skrz výstroj ruského golmana za brankovou čáru.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

Po těchto událostech začali přemotivovaní rusové cítit, že jim teče do bot a vrhli se do mohutného náporu. Ve 32. minutě se dostal puk mezi kruhy k volnému Mozjakinovi, jehož prudká rána rozezvonila tyčku nad Furchovými rameny. V rozmezí 34. a 37. minuty nás Rusové sevřeli v našem obranném pásmu takovým způsobem, že během této doby dokázali třikrát vystřídat, přičemž naše statečná Kousalova formace tahala celou dobu jazyk po ledě bez možnosti odpočinku, a přesto neinkasovala.

Český tým si za svůj předvedený výkon opravdu zaslouží absolutorium a jeho heroická snaha byla ještě v závěru zápasu oceněna Birnerovou střelou do prázdné brány.

Trenér Vůjtek, jenž se po zápase dočkal uznalého poplácání od svého protějšku Olega Znarova, ohodnotil předvedenou hru svého týmu nad sto procenty jejich možností. Zároveň však mírnil emoce a upozornil na fakt, že Rusové nehráli v plném složení, a že šlo českému týmu mnohokrát naproti i tolik potřebné štěstíčko. Zda budou jeho slova pouhým projevem skromnosti nebo reálnou výstrahou pro ostatní zápasy, to ukáže až čas a další postup turnajem.

Rusko

Rusko

ČR

0 : 3

ČR

Góly:

0:3  (0:1, 0:1, 0:1)
15″ Kundrátek (J.Kovář, Kempný)
21″ Červenka (Pastrňák, Jeřábek)
59″ Birner

Sestavy:


1. formace 2. formace 3. formace 4. formace

Bobrovskij
BOBROVSKIJ
Vojnov
VOJNOV
Jemelin
JEMELIN
Tělegin
TĚLEGIN
Mozjakin
MOZJAKIN
Dacjuk
DACJUK
Furch
FURCH
Jordán
JORDÁN
Jeřábek
JEŘÁBEK
Červenka
ČERVENKA
Pastrňák
PASTRŇÁK
Plekanec
PLEKANEC

BOBROVSKIJ
VOJNOV
JEMELIN
TĚLEGIN
MOZJAKIN
DACJUK
FURCH
JORDÁN
JEŘÁBEK
ČERVENKA
PASTRŇÁK
PLEKANEC

Bobrovskij
BOBROVSKIJ
Bělov
BĚLOV
Čudinov
ČUDINOV
Panarin
PANARIN
Dadonov
DADONOV
Šipačov
ŠIPAČOV
Furch
FURCH
Kolář
KOLÁŘ
Šimek
ŠIMEK
Birner
BIRNER
Řepík
ŘEPÍK
J.Kovář
J.KOVÁŘ

BOBROVSKIJ
BĚLOV
ČUDINOV
PANARIN
DADONOV
ŠIPAČOV
FURCH
KOLÁŘ
ŠIMEK
BIRNER
ŘEPÍK
J.KOVÁŘ

Bobrovskij
BOBROVSKIJ
Zajcev
ZAJCEV
Marčenko
MARČENKO
Ljubimov
LJUBIMOV
Plotnikov
PLOTNIKOV
Kalinin
KALININ
Furch
FURCH
Kundrátek
KUNDRÁTEK
Kempný
KEMPNÝ
T.Zohorna
T.ZOHORNA
Kašpar
KAŠPAR
Kousal
KOUSAL

BOBROVSKIJ
ZAJCEV
MARČENKO
LJUBIMOV
PLOTNIKOV
KALININ
FURCH
KUNDRÁTEK
KEMPNÝ
T.ZOHORNA
KAŠPAR
KOUSAL

Antipin
ANTIPIN
Burmistrov
BURMISTROV
Širokov
ŠIROKOV
Francouz
FRANCOUZ
M.Doudera
M.DOUDERA
Koukal
KOUKAL
Jarůšek
JARŮŠEK
Filippi
FILIPPI

ANTIPIN
BURMISTROV
ŠIROKOV
FRANCOUZ
M.DOUDERA
KOUKAL
JARŮŠEK
FILIPPI