Česká hokejová reprezentace

Hokej Česko – USA 17.5.

O bronzovou placku jsme se utkali poslední hrací den s podceňovanými Američany. Ti přijeli na MS s týmem poskládaným především z hráčů nižší zámořské soutěže AHL. O jejich vítězství rozhodla především první třetina, kdy nás USA poslalo dvěma přesnými zásahy do kolen. Nakonec se česká reprezentace loučí s domácím MS prohrou 0:3.


Před zápasem se hodně mluvilo o tom, že Američané měli méně času na regeneraci po semifinále. Přibližně o 4 hodiny. Tyto domněnky ale USA hned na začátku zápasu poslali k ledu – létali po ledě jako by ani den předtím nehráli. V první třetině po přesných střelách Bonina a Lewise se dostali do dvoubrankového vedení.

Zlom v utkání jsme mohli odstartovat v polovině utkání, kdy jsme hráli 4 minuty přesilovku 5 na 4. Branku jsme nevstřelili. Oproti tomu jsme dostali necelou minutu před koncem druhé třetiny branku od Coyle a o utkání se zdálo být rozhodnuto.

Třetí třetina byla naše. Tlačili jsme se do branky, přestříleli jsme USA dokonce 16:1, ale nejlepšího gólmana na MS jsme nepokořili. Zápas skončil 0:3, ale Češi se nemají na MS za co stydět. Nemyslíte?

Česko – USA 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky: 8. Bonino (Nelson, Coyle), 19. Lewis (Eichel), 40. Coyle (Bonino)

Sestava Česko

Pavelec – Hejda, Jordán, Kolář, Nakládal, Krejčík, Čáslava, Němec – Voráček, Sobotka, Erat – Jágr, Plekanec, Klepiš – Vondrka, Kovář, Červenka – Koukal, Novotný, Zaťovič – Simon