O2 aréna - stadion pro MS v hokeji 2015

Hokej Česko – Německo 10.5.

V předposledním zápase ve skupině si ČR mohla pojistit postup do finále. Stačilo k tomu porazit Německo. Naši sousedé se překvapivě dostali 2x do vedení, ale nakonec po šedesáti minutách svítil na světelné tabuli stav 4:2 pro Česko.


Utkání proti papírově slabšímu soupeři začalo podobně, jako poslední dva zápasy naší reprezentace. První třetinu s námi Němci zvládali bruslit a do větších příležitostí nás kromě pár výjimek nepouštěli. Celá O2 aréna dokonce ztichla v 8. minutě, kdy se Německo zásluhou individuální akce Pietty dostalo do vedení 1:0. Česká reprezentace vyrovnala ve 14. minutě, kdy se nahození Nakládala odrazilo od brusle Vondrky tak šikovně, že si jí Německý obránce srazil do branky. První třetina tak skončila nerozhodně 1:1.

Druhé třetina začala podobně, jako skončila ta první. Ve čtvrté minutě měl šanci Voráček, který zkoušel blafák na gólmana ale neproměnil. Hned z protiútoku měli Němci rychlý break a přečíslení 2 na 1 proměnil vystřelenou pavučinou v rohu Pavelcovi branky Wolf. Hned o dvě minuty později se po rychlém přenesení hry dostal do útočné třetiny Koukal, který se nemýlil a vyrovnal stav zápasu na 2:2.

Za další  minutu a půl hrál výběr Vladimíra Růžičky přesilovku a na obranné modré se skvěle zorientoval Jaromír Jágr. Nádhernou přihrávkou z otočky vygumoval 3 hráče Německa a Český tým se řítil ve třech na jednoho obránce. Puku se chopil Voráček a střelou mezi betony poslal ČR do vedení 3:2. Němce jsme ve druhé třetině přestříleli 14:3.

Ve třetí třetině Německo ještě zkoušelo vyrovnat. Měli k tomu slibné situace, ale po chvilce jim došli síly. Češi si pojistili postup do čtvrtfinále čtyři minuty před koncem, kdy se trefil Jaromír Jágr. Zápas tak skončil 4:2 pro ČR a v posledním klání ve skupině můžeme pošetřit některé hráče.

Česko – Německo 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 14. Vondrka, 26. Koukal (Kolář, Simon), 28. Voráček (Jágr, Nakládal), 56. Jágr (Červenka) – 8. Pietta (Müller, Krueger), 24. Wolf (Rieder)

 

Sestava na zápas Česko – Německo

Pavelec – Hejda (A), Jordán, Kolář, Nakládal, Němec, Čáslava – Sobotka, Hertl, Voráček (C) – Červenka, Jan Kovář, Jágr (A) – Novotný, Smoleňák, Erat – Zaťovič, Koukal, Simon – Vondrka