hokej_dominik_simon

Dominik Simon – mládí vpřed

Dominik Simon se narodil 8.8.1994 a je nejmladší adept na MS v hokeji 2015. Proslavil se loni na mistrovství světa juniorů, kde skvěle zvládnutým vítězným nájezdem pomohl porazit Kanadu. Od zahraničních novinářů si vysloužil slavnou přezdívku „Dominátor“.

Dominik a jeho hokejové začátky

K hokeji se dostal ve čtyřech letech ve Velkých Popovicích, v šesti hrál za Slavii Praha a ve třetí třídě v deseti letech přestoupil do Sparty Praha, kde odehrál všechny mládežnické kategorie. V útlém mládí se také věnoval tenisu a to až do svých třinácti let. Otec původně očekával, že půjde v jeho šlépějích a bude jezdit na motokárách, ale když se malý Dominik poprvé postavil na led, bylo o jeho sportu číslo jedna v podstatě rozhodnuto.

V sezónách 2012-2013 a 2013-2014 hrál naší nejvyšší hokejovou soutěž Tipsport extraligu rovněž za Spartu a stávající sezónu 2014-2015 hraje za HC Škoda Plzeň. Dominik má však ambice zahrát si i nejslavnější hokejovou soutěž na světě – zámořskou NHL. Pokud se mu podaří MS 2015, určitě na sebe upozorní.

podívejte se jak Dominik válel v mládeži Sparty Praha

Dominik Simon a reprezentační kariéra

Jeho reprezentační postup probíhal přesně tak, jak by měl. Nastupoval za všechny mládežnické reprezentace (do 17, 18, 19 i do 20 let). Ještě v loňském roce hájil naše barvy na MS do 20 let, kde jsme vypadli s Finskem ve čtvrtfinále. Od té doby se mu pomalu začínají otevírat dveře v reprezentačním A-týmu. Určitě ho letos uvidíme i na MS v hokeji v ČR.

„On je velká budoucnost českého hokeje. Sice nemá zkušenosti, ale vůbec na něm není znát, že je mu teprve dvacet!“ Martin Ručinský o Dominikovi Simonovi.

Rozhodující nájezd Dominika Simona v zápase CZE vs. CAN na MS U20.

Co myslíte, uvidíme Dominika na domácím MS v hokeji? Bude oporou našeho reprezentačního áčka?