cesko_svedsko

Hokej Česko – Švédsko 1.5.

Dnes bylo celé Česko na nohou. Dnes totiž začalo MS v hokeji a naše reprezentace se hned v úvodu postavila ambiciózním Švédům. A vyprodaná O2 aréna a statisíce diváků u obrazovek mohla sledovat strhující souboj, který měl snad vše. Spousty branek, napětí i bojovnost. Česká reprezentace sice prohrála se Švédy na nájezdy 6:5, ale ukázala i v krizových situacích svou sílu.

Na českém týmu byla od začátku vidět nervozita a napětí. Vždyť je sledoval celý národ, který očekává placku. Zpátky na brusle spadli naši hokejisté po dvou brankách Švédů, kdy se po 7 minutách dostali do vedení 2:0 a bylo zaděláno na průšvih. Naději pro české barvy vrátil Jaromír Jágr, který lehce tečoval střelu Nakládala a snížil tak na 2:1.

Ve druhé třetině už se hra ČR srovnala a dařilo se nám dostávat Švédy pod tlak. Brankově jsme se však neprosadili, ale naopak Švédy poslal Risk znovu do vedení 3:1. Tak i skončila druhá třetina.

To co se dělo ve třetí třetině muselo ze židle zvednout i línější fanoušky hokeje. Ve třetí minutě snížil Hertl na 2:3, ale hned o minutu později Švédsko znovu navýšilo svoje vedení na 4:2. V tento okamžik ukázal český výběr svou sílu a odhodlání. Ve 12. minutě třetí třetiny střelou z těsné blízkosti srovnal Simon a hned o minutu později po úniku srovnal backhandovou střelou Červenka. To už byla celá hala na nohou.

Za stavu 4:4 se hra vyrovnala a vše vypadalo, že se bude prodlužovat. To by ale nebyl český výběr, kdyby se ještě o 3 body neporval. Po vyhraném souboji v rohu kluziště předkládal Dominik Simon puk před branku, kde se snažil z první střílet Novotný. Puk mu ale sklouzl tak šikovně, že ho mohl Zaťovič dorazit do odkryté klece. Vedli jsme tak 5:4.

V posledních minutách už Švédové hráli bez brankáře a navíc i přesilovou hru. Měli tak na ledě o dva hráče víc. Početní převahu se jim podařilo využít a 53. vteřin před koncem vyrovnávají na konečných 5:5. Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy na které bylo úspěšnější Švédsko.

Česko – Švédsko 5:6sn (1:2, 0:1, 4:2)

Branky: 14. Jágr (Nakládal, Voráček), 43. Hertl (Němec, Klepiš), 52. Simon (Hejda), 53. Červenka (Voráček, Čáslava), 57. Zaťovič (Novotný, Simon) – 4. J. Lundqvist (Sjögren, Josefson), 8. S. Kronwall (Ekholm, Lander), 35. Rask (Lindholm, Hjalmarsson), 45. Lindström (Möller), 60. Sjögren (Lindström, Klingberg), rozhodující nájezd Ekman-Larsson