cesko-kazachstan

Česko – Kazachstán 13.5.2016

Necelý den po gólové kanonádě s Norskem čeká české hokejisty v pořadí již pátý ze sedmi zápasů základní skupiny A. Třetí z postsovětských soupeřů (tým Kazachstánu) prověří kondici i koncentraci našich hráčů. Kazaši dokázali v zápase proti Rusku, kterému podlehli 4:6, že umějí střílet branky a tak se naši trenéři vrací k utajované strategii a zatím neprozrazují, kdo se postaví mezi české tyče.

Vzájemná bilance

S tímto soupeřem jsme zatím odehráli v historii samostatné České Republiky pouze 3 utkání a máme v nich stoprocentní bilanci. Premiéru proti Kazachům si naši odbyli na slavném olympijském turnaji v Naganu, kde jsme pohodlně zvítězili 8:2. V roce 2004, jsme je na pražském MS před domácím publikem rozdrtili 7:0 a v posledním vzájemném duelu před dlouhými jedenácti lety jsme se protrápili k nejhubenějšímu vítězství 1:0.

Stav českého týmu

Ve včerejším nočnímu duelu druhého kola playoff Stanleyova poháru zvítězilo San Jose v rozhodujícím utkání nad Nashvillem, čímž se uzavřela šance na příjezd útočníka Tomáše Hertla a obránce Romana Poláka. Naopak k dispozici jsou po vyřazení Dallasu útoční zabijáci Hemský s Faksou. Zda některý z nich doplní dvě poslední volná místa na české soupisce, se dozvědí fanoušci až večer po zápasu s Kazachstánem.

Vyhlídky na zápas

Asistent Špaček varuje před podceněním soupeře. Kazachstán má výborné přesilovky a jeho tým, který hraje již velmi dlouhou dobu ve stále stejném složení, působí sehraně a soudržně. Navíc má značnou výhodu v tom, že měl na rozdíl od českých hráčů včera volný den, zatímco naši mají v nohách včerejší divokou jízdu proti Norsku.

Kazachstán staví zejména na kvalitních hráčích Astany, která hraje KHL. Největší zkušenosti s tímto týmem má český útočník Lukáš Kašpar, jenž zde v minulosti působil a zná odtud několik hráčů i trenérů. Mezi největší hvězdy Kazašského nároďáku patří lajna naturalizovaných kanaďanů a američanů – Dawes, Boyd, Bochensky.

Utkání začíná od 15:15, přímý přenos vysílá ČT 4 Sport.