kanada

Hokej Česko – Kanada 4.5.

A je to tady. Takhle při pondělku jsme vyzvali nejproduktivnější tým MS – Kanadu, která ve dvou utkáních nastřílela svým soupeřům celkem 16 branek.

První třetina začala překvapivě tlakem českého výběru. Měli jsme několik slušných střel, ale branka nepadla. Pak ale přišla situace, kdy se k puku za brankou dostal Eberle a k bližší tyči překvapil Pavelce a poslal Kanadu do vedení. Po gólu byla hra velmi vyrovnaná až do 20. minuty. Z levé strany projel do pásma Muzzin a křižnou přihrávkou dostal puk na opačnou stranu přesně na hůl Halla. Pavelec se nestihl přesunout a Kanada vedla už 2:0. Výběr Vladimíra Růžičky snížil už za 21 vteřin, kdy Kovářovu střelu skvěle tečoval do branky Erat. První třetina 2:1 pro Kanadu.


Dřeme. I tak by se dala popsat druhá třetina. S javorovými listy držíme krok a pereme se o každý centimetr na ledě. Naše bojovnost nám pomohla i k vyrovnávajícímu gólu. Skvěle hrající Simon nejprve udržel puk v útočné třetině před dvěma obránci a nakonec se dostal i ke střele. Tu nadzvedl Zaťovič a celá O2 aréna byla na nohou – 2:2. Pak nás Kanada znovu přitlačila. Puk na modré zachytil Couturier, vystřelil a po teči našeho obránce kolévka hokeje znovu vedla, tentokrát 3:2.

Ve třetí třetině nám Kanaďané ukázali svou sílu. Zvýšili obrátky a donutili nás faulovat. Už ve třetí minutě po vyloučení Erata zvýšil na rozdíl dvou branek Seguin a v 51. minutě nejlépe placený hráč NHL Crosby zvýšil dokonce na 5:2. Poslední jistřičku naděje vybojoval Sobotka, který dokázal po důslednosti Voráčka snížit na 3:5. Když ale Toffoli minutu a půl před koncem uložil puk do prázdné branky, bylo hotovo.

Česko – Kanada 3:6

Branky a nahrávky: 20. Erat (Jan Kovář, Jágr), 36. Zaťovič (Simon, Kolář), 58. Sobotka (Voráček) – 5. Eberle (Ekblad, Duchene), 20. Hall (Muzzin, Eberle), 38. Couturier (Toffoli), 43. Seguin (Hall, Barrie), 51. Crosby (Giroux), 59. Toffoli (O’Reilly, MacKinnon)

Sestava Česko

Pavelec – Hejda, Němec – Kolář, Nakládal – Čáslava, Jordán – Krejčík – Červenka, Sobotka, Voráček – Kovář, Jágr, Erat – Novotný, Hertl, Smoleňák – Zaťovič, Koukal, Simon