Česká hokejová reprezentace

Hokej Česko – Lotyšsko 2.5.

První utkání české reprezentaci nevyšel úplně podle představ a prohrála 6:5 po samostatných nájezdech se Švédskem. Dnes je čekal souboj o povinné 3 body proti houževnatým Lotyšům. Do zápasu naskočil Smoleňák místo zraněného Hertla a i přes střídání gólmana v polovině utkání jsme díky třem brankám v přesilovkách zvítězili 4:2. Vůbec to ale nebyl jednoduchý zápas.

Český tým naskočil do utkání s větším odhodláním, ale Lotyši s pevným defenzivním blokem. Do největší šance domácích se dostal v první polovině třetiny Dominik Simon, ale jeho pokus podstrčit puk pod Masalskise nevyšel. Ve 13. minutě fauloval v obranné třetině a Lotyšsko hrálo přesilovku. Těm se podařilo početní výhodu využít a překvapivě se dostali v O2 aréně do vedení. První třetina tak skončila 1:0 pro Lotyšsko.

Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně a už ve druhé minutě Jordán krásnou střelou zápěstím od modré skóroval a zápas za stavu 1:1 začínal znovu. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Za minutu a 16 vteřin Lotyšsko další střelou od modré střílí branku a vede 2:1. To už byl impuls pro Vladimíra Růžičku, který okamžitě stáhl Sašu Saláka a nahradil ho Pavelcem.

Jak se později ukázalo, střídání gólmana bylo dobrým povzbuzením pro celý tým. V 5. minutě střelou švihem z levého kruhu do levé šibenice vyrovnává Jan Kovář. Minutu po polovině utkání dostal po nesportovním zásahu hokejkou do slabin Klepiše výhodu pětiminutové přesilovky. Tu využila hrající legenda. Jaromír Jágr dostal přihrávku od Erata a střelou pod beton Masalskise dostal ČR poprvé v utkání do vedení 3:2. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny.

V tomto zápase nám pomáhali přesilovky. Ve třetí třetině jsme dostali od Lotyšů dárek v podobě přesilovky 5 na 3 ve které se prosadil náš nový kapitán Jakub Voráček střelou ze středu pravého kruhu. Vedeme 4:2. Od té doby měl výběr Vladimíra Růžičky celé utkání pod kontrolou a poprvé získal na turnaji 3 body.

Česko – Lotyšsko 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 23. Jordán, 25. Jan Kovář, 33. Jágr, 46. Voráček – 14. Daugavinš, 24. M. Redlihs