cesko_svedsko

Hokej Švédsko – Česko 19.4.

aktualizováno: 19.4.2015 18:10

Podruhé během dvou dnů se naše reprezentace představila v rámci Euro Hockey Tour ve Švédsku. Českému výběru se však nepodařilo navázat na páteční výhru a ačkoliv jsme Švédsko přestříleli (29:21), prohráli jsme 2:1.

Oproti prvnímu utkání udělali oba treněři poměrně dost změn. Na naší straně do zápasu nenaskočil zraněný Vondrka, ale zahrál si Valský se Zohornou. Začali jsme dobře, už v 6. minutě se po střele Simona od modré čáry dostal k dorážce Sobotka a puk doklepl do sítě – vedli jsme 1:0.

Pak ale Švédové přidali, zvýšili agresivitu a dostávali české hráče pod tlak. Díky tomu se Češi dostávali do početní nevýhody a na konci první třetiny měli dokonce výhodu přesilovky 5 na 3. Přesilovku se podařilo využít Anderssonovi, který ve 20. minutě vystřelil Švédsku srovnávací gól. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny Švédové naskočili s větším odhodláním. Ve 25. minutě naše obrana zaváhala, k vyhozenému puku se dostal Sörenssen, puk si na modré zpracoval krásně do jízdy a jel sám na Kováře. Kličkou do forhandu nedal našemu brankáři vůbec šanci a poslal švédský výběr poprvé do vedení – 2:1. Tento stav vydržel až do konce utkání a tak byl český výběr poprvé v letošním roce poražen. Se Švédskem se utkáme znovu 1. května na hokejovém MS.

Švédsko – Česko 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 20. Andersson (Petersson, Thuresson), 25. Sörensen (Thuresson, Rahimi) – 6. Sobotka (Birner, Mozík)

Sestava Česka

Jakub Kovář – Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Mozík, Kempný, Jordán, Polášek – Birner, Sobotka, Simon – Valský, Novotný, Smoleňák – M. Růžička, T. Zohorna, Zaťovič – Radil, Koukal, Buchtele.

Náš tip na utkání Švédsko – Česko 19.4.

Český výběr je našlápnutý. Hráči se perou o příležitost zahrát si na domácím MS v hokeji. Švédský ani český výběr nejsou v plné sestavě, čekají stále na hráče z NHL. Výběr Vladimíra Růžičky ještě nebyl v letošním roce poražený. A zůstane to tak i po druhém utkání ve Švédsku. Tipujeme stejně jako v první utkání výhru ČR.

Švédsko – Česko, zápas do rozhodnutí, tip: 2, kurz 2,23 – KO

Vsaďte si třeba u fortuny, kde vám dají při registraci 100 Kč na ruku.