cesko_svedsko

Hokej Švédsko – Česko 17.4.

aktualizováno: 17.4.2015 22:10

Bomba! Česká reprezentace vyhrála i sedmý letošní zápas a poradila si se Švédy. O utkání by se mohlo mluvit také jako o zápase Lukáše Radila. Ten byl totiž u všech branek českého výběru a společně se svými spoluráči ze čtvrté lajny zápas rozhodli. Vezmeme to ale pěkně od začátku.

Utkání ve švédském městě Umea začalo nervozně. Švédský tým nastoupil velmi odhodlaně a od prvních minut dával najevo, kdo je tady domácí tým. Pak ale přišla situace v 8. minutě, kdy Lukáš Radil vletěl do útočné třetiny po pravé straně a krásně našel křižnou přihrávkou Zaťoviče. Ten se střelou nemýlil a střelou nad lapačku poslal výběr Vladimíra Růžičky do vedení.

Po první brance se náš tým uklidnil a hráli jsme se Švédy vyrovnanou partii, která byla hlavně o pevné obraně. Druhá branka padla až ve třetí třetině, kdy Radil přihrával od modré Buchtelemu, ale puk tečoval švédský obránce přímo na hůl Poláška, který z úhlu dává branku na 2:0.

O 3 minuty později přisla slabší chvilka i na českou obranu. Střelou z první se trefuje Sörensen a snižuje na 2:1. Od této chvíle ale patřil zápas naší čtvrté formaci. Po souboji u mantinelu krásně uvolnil Buchtele Radila, který si rychlou kličkou poradil se dvěma obránci švédska a střelou zápěstím dává nádherný gól. Poslal tak českou repre znovu do dvoubrankového vedení. Další branku přidal znovu pardubický útočník Lukáš Radil, tentokrát do prázdné branky minutu před koncem.

Švédsko – Česko 1:4 (0:1, 0:0. 1:3)

Branky: 46. Sörensen (Wallmark) – 8. Zaťovič (Radil, Koukal), 43. Polášek (Buchtele, Radil), 51. Radil (Buchtele), 60. Radil.

Sestava Česka

Kovář (Machovský) – Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava "A", Jordán, Kempný, Mozík, Polášek – Birner, Sobotka, Vondrka – Simon, Novotný "A", Smoleňák "C" – M. Růžička, Filippi, Zaťovič – Radil, Koukal, Buchtele – Valský

Náš tip na utkání Švédsko – Česko 17.4.

Oba týmy se stále formují a čekají na hráče z NHL. Švédsko prozatím svou formu hledá. Minulý týden sice porazili 2x doma Norsko, ale 4.4. je překvapili doma Slováci. Utkání bude vyrovnané a nebude to taková střelnice jako v posledním zápase v O2 aréně.

Někteří hráči mají poslední šanci zabojovat o MS. Češi potvrdí slušnou formu a ve Švédsku vyhrajou.

Švédsko – Česko, zápas do rozhodnutí, tip: 2, kurz 2,35 – OK

Vsaďte si třeba u fortuny, kde vám dají při registraci 100 Kč na ruku.