cesko_slovensko_oh

Hokej Česko – Slovensko 10.4.

První utkání, ve kterém jsme zlomili Slováky až na nájezdy nám ukázalo, že naši sousedé patří mezi týmy, které umí kousat. Druhý zápas nás čekal hned o den později. Slováky jsme zaskočili a hned v úvodu utkání jsme si vytvořili náskok jedné branky. Duel jsme nakonec vyhráli 3:1 a další přípravné zápasy nás čekají ve Švédsku.

 

Hned od začátku bylo vidět, kdo víc touží po vítězství. Už ve 46. vteřině, kdy byla na ledě naše nejsilnější pětka vystřelil nakládal a trefil brusli Zaťoviče. Od té se puk lehce odrazil za brankovou čáru.

V 8. minutě se český výběr znovu prosadil. Lukáš Radil přivezl puk do útočné třetiny a krásnou křižnou přihrávkou našel Dominika Simona. Ten se nemýlil a svým čtvrtým gólem v letošní sezóně zvýšil na 2:0. Pak jsme kontrolovali dvoubrankové vedení až do 50. minuty. Nádhernou a rychlou kombinaci předvedl Šťastný s Hudáčkem a druhý jmenovaný zblízka překonává Machovského. Stav 2:1.

Jednobrankový rozdíl však nevydržel dlouho. Jakub Valský si vybruslil z rohu mezi kruhy a ačkoliv byl faulovaný v pádu dokázal vyslat puk na branku a překonat Hudáčka. To byla také poslední branka utkání a výběr Vladimíra Růžičky tak stvrdil vítězství 3:1.

Česko – Slovensko 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 1. Zaťovič (Nakládal, M. Růžička), 8. Simon (Radil, Mozík), 54. Valský (T. Zohorna) – 50. L. Hudáček (Šťastný, Dej)

Sestavy v utkání Česko – Slovensko 10.4. (Jihlava)

Sestava Česko

Jakub Kovář (32. Machovský) – Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava, Pláněk, Kempný, Mozík, Jeřábek – Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič – Birner, Novotný, Smoleňák – Pohl, T. Zohorna, Valský – Radil, Filippi, Simon. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Sestava Slovensko

J. Hudáček – Podhradský, Švarný, Jurčina, Sersen, Jaroš, Baranka, Sloboda, Kozák – L. Hudáček, Marcinko, Nagy – Sýkora, Viedenský, Tybor – Dej, Bližňák, Bartovič – Haščák, Lušňák, Cehlárik – Šťastný. Trenér: Vladimír Vůjtek st.