cesko_slovensko

Hokej Česko – Slovensko 9.4.

Po úspěšném výletu do Norska kde naše reprezentace neinkasovala ani branku a dvakrát vyhrála (4:0 a 1:0) se příprava na MS přesouvá do ČR. 9. a 10. dubna odehrajeme dvojutkání se sousedním Slovenskem! Zápasy se hrají v Jihlavě a můžete je sledovat živě na ČT Sport.

Oba výběry jsou v podobné situaci, čekají na finalisty domácích soutěží a konec základní části NHL. Výběr Slovenska, který přijede do Jihlavy se však už více podobá sestavě, ve které nastoupí na MS. V NHL totiž nemá tolik hráčů.

Vzájemná bilance Česko – Slovensko před zápasy v Jihlavě

Od roku 1998 jsme se Slovenskem hráli celkem 23x. Přátelská utkání bývají vyrovnaná, ale na větších turnajích je česká reprezentace výrazně úspěšnější.

Turnaj Česko Remíza Slovensko Skóre
MS 8 2 2 48:25
OH 3 0 0 11:5
Přátelské 3 2 3 19:18
Celkem 14 4 5 78:48

Česko – Slovensko 9.4.

V brance výběru Vladimíra Růžičky opět nastoupil Kolář, který vychytal dvě čistá konta v minulém týdnu proti Norsku. V sestavě se oproti minulému "testu" objevil Kempný s Čáslavou a útočníci Novotný, Smoleňák a Birner.

Celý zápas byl jednou velkou bitvou, do které nastoupili lépe Slováci. Ve 12. minutě využil přesilovku Bartovič, který střelou mezi kruhy prostřelil dva obránce a nakonec i Koláře. Vedení našim bratrům moc dlouho nevydrželo. Už za tři minuty se podařilo vyrovnat Kolářovi, který využil zmatkům ve slovenské obraně a prostřelil Hudáčka střelou od modré.

Neuvěřitelný kousek se podařil Novotnému v polovině utkání. Po střele Birnera od modré lajny letěl puk přímo do helmy Hudáčka od které se odrazil přímo do cesty Novotnému a ten ve stylu Jana Kollera puk uklidil do sítě. Situace však měla jedinou chybu, rozhodčí branku neuznal. Stav utkání byl stále 1:1.

Skóre se však měnilo ve 35. minutě a to jak jinak než střelou od modré. Tentokrát napřáhl ke střele Pláněk a vedli jsme 2:1. Tento stav vydržel až do 52. minuty, kdy protlačil puk do branky takovou střelou nestřelou z úhlu znovu Bartovič. Vyrovnaný stav vydržel až do konce utkání a následně i do konce prodloužení. Zápas tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Celé nájezdy byly jen o dvou mužích, bratrech Kolářových. První dvě série branka nepadla. Pak se ale rozjel Lušňák a dal první branku v nájezdech. Další nájezd jel Jan Kolář, který musel dát. Střelou mezi betony se mu to povedlo a následně jel i 4 sérii kdy střelou na lapačku dal i druhý gól. Osud utkání tak nechal na bratrovi, který musel následující nájezd chytit. Podařilo se a český výběr tak porazil Slovensko 3:2 po nájezdech.

"Myslím si, že dát dvě trestný střílení za sebou je hodně dobrý."
řekl Vladimír Růžička o Kovářově nájezdech.

Česko – Slovensko 3:2p

Branky: 15. Kolář (Novotný), 35. Pláněk (Radil, T. Zohorna), rozhodující nájezd Jan Kovář – 12. Bartovič (Jaroš), 52. Bartovič (Bližňák). Rozhodčí: Hodek, Šindler – Bláha, D. Jelínek.