Fantazii se meze nekladou

Hokej Česko – Finsko 22.4.

Předposlední přípravný zápas naší reprezentace se odehrál na domácí půdě. Tentokrát jsme v rámci Euro Hockey Tour vyzvali Finsko a celkem snadno jsme si s nimi poradili 4:1. U všech branek byly nové posily z NHL – Martin Erat 1+1, Jakub Voráček 0+3 a Tomáš Hertl 0+1.


Ačkoliv náš tým nastoupil motivovaný a hojně podporovaný vyprodanou znojemskou halou, rychle inkasoval. Po střele z levého kruhu Salák jen vyrazil do strany a nepokrytý Alexander Barkov poslal Finy do vedení už v první minutě!

Český tým byl opařený a dlouho hledal své tempo. Tentokrát to byly přesilovky, které nás dostali zpět do hry. V 15. minutě jsme hráli 5 na 3, Finy jsme sice zamkli, ale branku jsme vstřelili až když byl náš soupeř ve čtyřech. Voráčkovu střelu z pravého kruhu tečoval Vondrka a bylo srovnáno – 1:1.

Až do poloviny zápasu byl stav vyrovnaný. Ve 27. minutě však v rohu vybojoval puk Koukal a hned našel dobře rozjetého Voráčka. Ten se s pukem dostal až za branku odkud kotouč prostrčil do brankoviště. Nebojácný Zaťovič měl snadný úkol a puk protlačil do branky. 2:1.

V dnešním zápase se nám dařila hra v početní převaze a dokonce i v oslabení. V 52. minutě kdy jsme hráli v početní nevýhodě ujel Martin Erat se Sobotkou a řítili se na osamělého obránce. Erat čekal s přihrávkou až do poslední chvíle a nakonec trefil Sobotku do brusle tak šikovně, že puk skončil v síti. Páráda, vedeme 3:1!

Další početní převaha, další branka. Tentokrát gólman Finska vychytal Hertla, ale puk se dostal k Eratovi. Ten z úhlu trefuje poslední branku zápasu.

Česko – Finsko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 15. Vondrka (Voráček), 27. Zaťovič (Voráček), 52. Sobotka (Erat), 56. Erat (Voráček, Hertl) – 1. Barkov (T. Ruutu, Aaltonen)

Sestava Česka

Salák – Němec, Hejda, Nakládal, Jordán, Krejčík, Jank, Pláněk, Kempný – Voráček, Sobotka, Erat – Hertl, Jan Kovář, Vondrka – Simon, Novotný, Smoleňák – Radil, Koukal, Zaťovič