Finlande_Russie

Hokej Česko – Finsko 24.4.

V posledním přípravném utkání před domácím MS jsme mohli vidět nádherný hokej plný šancí a vysokého nasazení. Po boji se nám podařilo znovu Finsko porazit, tentokrát 3:2 po nájezdech.

Trenér Růžička udělal několik změn v sestavě. Do zápasu nenaskočil zraněný Novotný s Kolářem, ani Radil se Simonem. První branku v zápase dali znovu Finové. Tentokrát si ji nechali na přesilovou hru v 9. minutě. Při průniku Finů do naší třetiny zaspali obránci a Suomi jeli do konce ve dvou hráčích na Saláka. Ten neměl vůbec šanci a Ruutu posílá seveřany do vedení 1:0.

Po úvodním gólu se český výběr začal pomalu rozjíždět. Dařilo se nám držet kotouč v útočném pásmu, ale scházela tolik potřebná střelba. Tento pohled na hru trval až do 26. minuty, kdy napřáhl od modré lajny Jordán a v přesilové hře vyrovnal na 1:1.

Ve třetí třetině byl náš tým střelecky produktivnější a hladovější po vítězství. Postupně jsme přidávali pod kotlem a vyprodaná brněnská hala tlačila Česko ke třem bodům. V čase 56:10 se po akci Voráčka prosadil Sobotka a začalo se slavit. Ne však na dlouho. O 2 minuty pozdeji se v nepřehledné situaci v brankovišti nejlépe zorientoval Jágrův spoluhráč z Floridy a vyrovnal na 2:2.

Vyrovnaný stav vydržel i přes pětiminutové prodloužení a tak museli rozhodovat samostatné nájezdy. Ve druhé sérii si puk vzal Voráček, využil celé šířky kluziště a střelou mezi betony rozhodl o naší výhře. Jen tak dál kluci.

Sestava Česka

Česká republika: Salák – Němec, Hejda, Nakládal, Čáslava, Krejčík, Jordán, Mozík, Kempný – Voráček, Sobotka, Erat – Jágr, Jan Kovář, Vondrka – Hertl, Koukal, Smoleňák – Birner, T. Zohorna, Zaťovič – Simon.

Česko – Finsko 3:2sn (0:1, 1:0, 1:1)

Branky: 27. Jordán (Krejčík), 57. Sobotka (Voráček), rozhodující nájezd Voráček – 10. T. Ruutu (Kontiola, Salmela), 58. Barkov (J. Jokinen, Hartikainen)