jaromir_jagr_reprezentace

Ohlédnutí za MS v hokeji 2015

Není to tak dávno, kdy jsme někteří v O2 aréně či doma u televizních obrazovek, mohli sledovat napjaté hokejové zápasy národního týmu. 79. mistrovství světa v ledním hokeji 2015 se konalo v České republice, v pražské O2 Aréně a ostravské ČEZ Aréně od 1. do 17. května 2015. Jednalo se již o 10. mistrovství světa v ledním hokeji konaném v České republice či na Slovensku.

Ačkoliv jsme všichni doufali, fandili a skákali HOP HOP HOP, skončili jsme pod bednami, s bramborovou medailí. V semifinále jsme nedokázali zdolat neporazitelnou Kanadu, která ani v jednom ze zápasů neztratila bod.  Borci ze země javorového listu dokonce překonali svůj vlastní rekord v počtu nastřílených branek jedním týmem z roku 1989 z 57 na 66.

Návštěvnost hokejového mistrovství byla neuvěřitelná, dokonce nejvyšší v historii. Hokejový svátek roku si nenechalo ujít 741 690 diváků. Nezapomenutelní byli také maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji – Bob a Bobek – králici z klobouku, kteří se mohou těšit veliké oblibě nyní nejen u nás, ale i v zahraničí.

Co si však budeme z šampionátu pamatovat především my, fanoušci?

Rozhodně výkon Jaromíra Jágra a to nejen v zápase s Finskem o postup do semifinále, ve kterém se mu podařilo skórovat dvakrát a jednou asistovat. Zápas byl neuvěřitelně dramatický, skóre jsme dvakrát otáčeli a rozhodující gól vstřelil právě Jaromír Jágr v 56. minutě zápasu. O2 aréna se otřásala v základech, slavilo se po celé České republice. Zápas byl přenášen i na několik velkoplošných obrazovkách v Praze a atmosféra byla nepopsatelná.

Česká republika skandovala: „Jarda na hrad!, Jarda je náš hokejový bůh!“. Číslo 68 se stalo – ne poprvé a doufejme, že ne naposled – číslem čiré radosti a hrdosti našeho národa na svoji zem. Tu noc nejen ženy usínaly s myšlenkami na Jaromíra Jágra.

Podívejte se na výsledky MS v hokeji 2015.