Česká hokejová reprezentace

Hokej Česko – Švýcarsko 12.5.

Konec legrace. Základní část MS v hokeji je minulostí dnes je již jasné, že se ve čtvrtfinále utkáme s Finy. Ale vraťme se ještě k poslednímu zápasu základní skupiny, které jsme odehráli proti Švýcarsku. Oba týmy už měli své místo ve skupině jisté a tak v podstatě šlo jen o přípravu na čtvrtfinále. Žádný z týmů však zápas nevypustil. Před vyprodanou O2 arénou to ani nejde. Švýcary jsme nakonec porazili na nájezdy 2:1sn.

Skoro polovinu první třetiny jsme odehráli v oslabení. Celkem 4 domácí hráči navštívili trestnou lavici. Švýcaři nás tak dostávali velmi často pod tlak, což vyústilo v branku Kevina Fialy, synovi českých rodičů. Další ranou bylo, že se už po 2 odehraných minutách řítil do kabiny zraněný Jágr. Jak těžké je zranění? Těžko říct, realizační hráči i celý klub mlží. První třetinu jsme tak opět nezvládli a šli jsme do kabin za stavu 0:1. Druhá třetina byla hodně o bojovnosti a vysokém nasazení. Švýcarům se dařilo řešit naše útočné pokusy a samy mohli navýšit. Hodně složitě jsme se dostávali ke střelám a když už jsme nějakou měli, gólman Švýcarů si s ní poradil.

„Švýcaři výtečně blokovali střely, nepouštěli nás ani k dorážkám a byli vůbec hodně dobří vzadu před brankou,“ říkal Martin Zaťovič.

Ve třetí třetině se naše hra už srovnala, dostávali jsme Švýcary pod tlak a podařilo se nám je přestřílet. Na závěrečných 1:1 vyrovnal v 52. minutě Zaťovič, který dostal krásnou křižnou přihrávku od Jana Kováře. Celý zápas doplul až k samostatným nájezdům, kde rozhodl „nováček“ v české sestavě, Vondrka. Další zápas hrajeme s Finy ve čtvrtek od 20:15.

Sestava Česko – Švýcarsko 12.5.2015

Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Erat – Jágr, Novotný, Červenka – Hertl, Jan Kovář, Vondrka – Simon, Koukal, Zaťovič – Smoleňák

Česko – Švýcarsko 2:1sn

Branky: 51. Zaťovič (Jan Kovář, Kolář), rozhodující nájezd Vondrka – 17. Fiala (Brunner, Streit).