ČEZ aréna - stadion MS v hokeji 2015

ČEZ aréna

ČEZ Aréna je multifunkční hala v Ostravě, která se dříve nazývala Palác kultury a sportu. Byla otevřena v roce 1986 a stála 300 milionů tehdejších československých korun. Do plného provozu se hala dostala o dva roky později v roce 1988.

Architektem této Ostravské dominanty je Ing. arch. Vladimír Dedeček, který zamýšlel, jak již samotný původní název napovídá, postavit moderní halu pro sportovní a kulturní účely, která neměla v tehdejším Československu obdoby. Vzhledem k faktu, že stejně jako značná část Ostravy, tak i hala je poddolovaná, byla použita osvědčená koncepce, kdy hala stojí na kompaktní železobetonové desce.

ČEZ aréna a nový kabát

V roce 2003-2004 byla přestavěna za více jak 690 milionů korun a byla přejmenována na ČEZ Arénu. Znovuotevřena byla 6. dubna galakoncertem pěvce José Carrerasem. V roce 2012 došlo k výměně sedaček a k výstavbě čtyřech rohových vysouvacích tribun, takže se celková kapacita navýšila na 10 157 míst.

V roce 2008 byl postaven v těsné blízkosti haly Hotel PLUS, který má kapacitu 71 lůžek, hotelovou restauraci a klubovnu s kapacitou 30 míst.

V současné době je domovským stadionem hokejového týmu HC Vítkovice Stell a patří společnosti Vítkovice aréna a.s. ČEZ aréna se s konečnou kapacitou 12 500 míst se řadí mezi největší multifunkční haly v České republice. I z toho důvodu je dějištěm mezinárodních utkání jak v ledním hokeji, ale třeba i v atletice, tenisu a ostatních halových sportech. Zatím nejvýznamnější událostí je právě Mistrovství světa v ledním hokeji z roku 2004.

Podívejte se na video, jak vypadala ČEZ aréna těsně po rekonstrukci.

Co v hale najdete?

Aktuálně je v hale 16 skyboxů s kapacitou od 6-ti do 24-ti míst, 12 bufetů, 2 restaurace. Nechybí 13 šaten pro hráče, 5 pro umělce a 2 šatny pro rozhodčí. Dále v hale naleznete jeden baletní sál, posilovnu, dopingovou kontrolu, ošetřovnu, místnost pro trenéry a spoustu dalších prostor v podobě skladů, sušáren či jen meetingových místností.

V nebližší době bude ČEZ Aréna hostit Davis Cup Česká republika vs. Austrálie v termínu od 6-8. března a samozřejmě bude s pražskou O2 arénou dějištěm Mistrovství světa v ledním hokeji 2015

Kde ČEZ arénu najdete?