Stav série Kometa Brno – Zlín 1:1

aktualizováno 12.března 2015, 21:15

1. utkání (11.3.2015 DRFG Aréna)

Kometa Brno – Zlín 2:3p

Branky: 14.Čermák (Káňa, Vágner), 60. Němec (Koreis, Kováčik) – 31.Žižka (Marušák, Čajánek), 31.Vlach (nájezd), 61.Okál

Odveta za finále loňského ročníku se nekonala. Alespoň né v prvním utkání. První třetina vyzněla lépe pro Kometu, ve 14. minutě se ujala vedení. To si držela až do poloviny zápasu, ale pak Zlín v rozmezí 18. vteřin vstřelil dvě branky a rázem Brno tahalo za kratší konec. To jim vydrželo až do 60. minuty, kdy na trestnou lavici odjel Říčka. Kometa vrhla veškeré své síly do útoku a za 13 vteřin bylo vyrovnáno. Za stavu 2:2 se tak muselo prodlužovat. Prodloužení ale trvalo jen 46 vteřin, kdy se krásně trefil Okál. Stav série po prvním utkání 0:1.

2. utkání (12.3.2015 DRFG Aréna)

Kometa Brno – Zlín 4:2

Branky: 31. Kuboš (Němec, Ton), 47.Ton (Kováčik, Němec), 55.Němec (Kováčik, Hruška), 55.Vondráček (Burian, Koreis) – 44.Marušák (Leška, Okál), 57.Holík (Vlach)

Kometa měla po prvním utkání zaděláno na průšvih, ale ve druhém utkání předvedli téměř bezchybný výkon. 1. třetina byla ve znamení pevné defenzivy a mnoho střel diváci neviděl. V podstatě se čekalo na chybu. Tu první udělal Zlín ve 31. minutě a dostal se do vedení. Hned po čtyřech minutách třetí třetiny se podařilo Zlínu srovnat a zápas začínal znovu. Třetí třetina však patřila Kometě. Po vstřeleném gólu ve 47. minutě přišly slepené branky Němce a Vondráčka a Brno se tak dostalo do 3 gólového vedení. Zlínu se podařilo jen snížit na konečný výsledek 4:2 pro Kometu Brno. Stav série po druhém utkání 1:1.

příští zápas (15.3.2015 15:30, PSG aréna – Zlín)

Co o týmech víme?

V tomto duelu se utkají finalisté playoff z loňské sezóny a Kometa má svému soupeři co vracet. V roce 2014 totiž prohráli po jednoznačném finále 4:1 v sérii a pohár nad hlavu zvedl Zlín.

Oběma týmům nevyšel začátek sezóny a Zlín měl co dělat, aby se dostal do TOP šesti týmům, kteří mají jisté playoff. Pomohli mu k tomu i poslední 4 výhry v základní části, kdy si odvezl plný počet bodů i z prvního Třince. Formu tak má výbornou.

Na druhou stranu vzájemná bilance napovídá, že by Kometa měla být sérii favoritem. Ale to nic neznamená. Playoff Tipsport ELH je nová soutěž, do které všechny týmy vstupují ze stejné startovací čáry.

Vzájemná bilance Kometa Brno – Zlín 3:1

Zlín – Kometa Brno    4:2
Kometa Brno – Zlín    2:0
Kometa Brno – Zlín    4:3
Zlín – Kometa Brno    3:6