Stav série Sparta Praha – Mountfield HK 1:0

aktualizováno 11.března 2015, 21:55

1. utkání (11.3.2015 Tipsport Aréna – Praha)

Sparta – Hradec 3:0

Branky: 11. Sabolic (v oslabení),  36. Polášek (Hlinka, Réway), 48. Cingel (Hlinka)

První zápas série se odehrál v hale pražské Sparty a bylo na co se dívat. Rozhodčí rozdal celkem 34 trestných minut a přesilovky tak hrály hlavní roli. Hned v první třetině se podařilo Spartě vstřelit úvodní branku v oslabení, druhá branka padla ve druhé třetině v přesilovce a aby se to nepletlo i třetí branka padla v přesilové hře. Ačkoliv bylo utkání na střely vyrovnané (28:31), favorit si podržel vedení i čisté konto. Stav série po prvním utkání 1:0.

2. utkání (12.3.2015 Tipsport Aréna – Praha)

Sparta – Hradec 5:3

Branky: 15.Buchtele (Réway), 26.Mikúš (Hlinka, Vondrka), 42.Réway (Polášek), 55.Rolinek (Přibyl, Pilař), 60.Buchtele (Hlinka) – 25.Kudrna (Pospíšil), 28.Kudrna (Vydarený, Šimánek), 28.Kukumberg (Pláněk)

Je vidět, že se hraje playoff extraligy. Zápasy jsou vyprodané, plné obratů a vyhecované. Ve druhém utkání Sparty s Hradcem bylo dokonce 44 trestných minut (v příštím zápase bych si na to i vsadil). Do zápasu lépe vstoupila Sparta a po brance Buchteleho v první třetině šli do kabin s mírným náskokem. Po pár minutách druhé třetiny ale přišla výborná gólová smršť. Během 4 minut padly 4 branky. A to v pořadí Hradec, Sparta, Hradec, Hradec. :-) V polovině zápasu tak byl stav 2:3 a Sparta musela zabojovat. Hned ve druhé minutě poslední třetiny vstřelil gól slovenský útočník Réway a stav byl vyrovnaný. Skóre 3:3 vydrželo až do 55. minuty, kdy Přibyl zavezl puk do utočné třetiny a předložil ho Rolinkovi. Pro něj už nebyl problém dostat puk do branky střelou nad beton gólmana. Celá Tipsport Aréna mohla slavit. Poslední hřebíček do "rakve" zasadil Buchtele gólem do prázdné branky a skóre na světelné tabuli se zastavilo na 5:3. Stav série po druhém utkání 2:0.

příští zápas (15.3.2015 FORTUNA Aréna – Hradec Králové)

Co o soupeřích víme?

Sparta je nejproduktivnějším týmem základní části. Svěřenci Josefa Jandače nastříleli 194 branek, což je průměr 3,73 branek na utkání. Výhodou Sparty je, že se nespoléhá na jednoho střelce, ale dokáže skórovat téměř kdokoliv s týmu. Mezi největší hrozby patří Hlinka, který byl 4. nejproduktivnější hráč základní části, ale i Reway, Polášek, Kumskát, Klimek nebo mistr světa 2010 Rolinek.

Naopak od hokejistů Sparty patří Hradce Králové mezi kluby s nejlepší obranou. Tomu nasvětšují i vzájemné zápasy, kdy Sparta vstřelila Hradci "jen" 8 branek ze 4 utkání, což je výrazný podprůměr.

Vzájemná bilance v sezóně 2014/15 Sparta Praha – Hradec Králové 2:2

Sparta Praha – Mountfield HK    0:5
Mountfield HK – Sparta Praha    2:3p
Sparta Praha – Mountfield HK    4:3
Mountfield HK – Sparta Praha    3:1