Česká hokejová reprezentace

Martin Adamský a jeho cesta do extraligy

Martin Adamský (*13.7.1981) pochází ze Studénky a mezi juniorským a seniorským obdobím vystřídal několik klubů na Moravě. Původně začínal v bráně, ale v deseti letech se posunul na svou dosavadní pozici, do útoku. Díky své postavě, měří 188 cm a váží 95kg, se nebojí jít do osobních soubojů a hry na tělo, ale také skvěle forčekuje a jako správný útočník má tah na bránu.

Martin Adamský a schody do extraligy

Martin Adamský patří mezi hráče, kteří na začátku kariéry sřídali klub za klubem. Ne že by byl Adamský takový raubíř, ale snažil se co nejvíce zviditelnit, aby dostal šanci zahrát si v budoucnu extraligu. Jeho brusle směřovaly přes Studénku, Nový Jičín, Kopřivnici do Havířova, kde podepsal první profesionální smlouvu. V Havířově působil až do té doby, než do města přijel našlápnutý Vsetín na turnaj. Trénér Břetislav Kopřiva rychle jednal a poté co viděl Martina na ledě, přetáhl ho do svého klubu juniorského Vsetína. Tam vytvořil skvělé duo s Hudlerem. Dařilo se mu natolik, že dostal pozvánku i do repre do 20 let.

Ve Vsetíně patřil mezi stabilní hráče juniorky, ale do Áčka se mu nepodařilo dostat. Větším problémem však bylo, že Martin Adamský byl stále hráčem Kopřivnice a Vsetín neměl dostatek peněz, aby ho k sobě přetáhl. Musel tak tým opustit a zamířil do prvoligového Brna. 

Dalším působištěm už byla HC Keramika Plzeň. V městě škodovek se napevno usadil v sezóně 2004/05 a zůstal v týmu až do roku 2010. Hrál stabilně a v posledních letech Adamskému s Plzní dařilo i bojovat v playoff. Největším úspěchem bylo semifinále v sezóně 2008/09, kde skončili v sérii s pražskou Slávií. V roce 2010 se tak rozhodl pro další krok a to přestup do Třince. V letošním roce patří mezi nejproduktivnější hráče extraligy a Třinec je aspirantem na celkové vítězství.

Čekání na reprezentační příležitost

Za ČR reprezentaci nastupuje od roku 2010 za A tým, celkově má na kontě 15 zápasů, ale na svůj první reprezentační gól stále čeká. V letošním roce se Martinovi opravdu daří, ale uvidíme, zda to bude stačit na nominaci na MS v hokeji.

Z ledu na posed

Mimo led je Adamského oblíbené místo les. Věnuje se myslivosti a sní o tom, že by po tom, co ukončí svou hokejovou kariéru, šel dělat do lesa dřevorubce. Kácením dřeva nejen posiluje, ale taky skvěle relaxuje. Má zbojní průkaz a lovecké zkoušky, takže na Martina můžete narazit i na posedu jak čeká srnu.