Michal Kemptný a jeho extraligový bronz za Slavii Praha

Michal Kempný

Rodák z Hodonína, který v letošní sezóně vypadl se svou Kometou Brno v semifinále s Litvnínovem. Ale na truchlení není čas. Kempného myšlenky směřují k MS v Praze. Zahraje si ho?

„Kempes“ jak Michalovi spoluhráči přezdívají, začínal sbírat své hokejové zkušenosti za HK 36 Skalica, aby si ho v sezóně 2008-2009 všimla HC Kometa Brno. Za Brno hrál 4 sezóny, tedy pokud nepočítáme krátké zastávky v prvoligových klubech SK Horácká Slavia Třebíč a HC Rebel Havlíčkův Brod. 

V roce 2012 přišla nabídka zahrát si za Slávii Praha, a udělal dobře. S týmem dosáhl na bronz a tím celkové třetí místo v extralize. To je prozatím jeho největší úspěch v domácí soutěži. Po odehrané úspěšné sezóně se vrátil zpět do Brna, na post zástupce kapitána. Za Kometu nastupuje až do dneška, ale je otázkou zda bude i v příští sezóně. Kempnému totiž skončila smlouva. Od klubu má sice nabídku na prodloužení, ale co vystřídat českou extraligu třeba za KHL?

V aktuální sezóně si Kempný zahrál osm zápasů za reprezentaci ČR, nicméně na svůj první gól stále čeká. V únoru prodělal operaci ramene, ale doufejme, že formu má zpět a zasáhne do bojů o nejcenější kovy v O2 aréně. 

Nádherný pas Michala Kemptného v utkání Česko – Rusko (6.2.2015)