ice-hockey-589385_960_720

Češi prohráli na nájezdy s Dánskem

Po časech hojných tříbodových sklizní uvalil hokejový pánbůh na výběr české reprezentace první závažnější období sucha. V utkání s Dánskem jsme nedokázali využít to, čím se od papírově slabšího soupeře nejvíce odlišujeme. Naše bruslařské a rychlostní schopnosti zůstaly v tomto střetnutí přinejlepším na průměru, tím jsme dovolili našemu protivníkovi hrát svoji defenzivně laděnou hru, která ho nakonec dovedla k vítězství 2:1 po samostatných nájezdech. Nedokázali jsme se poučit ze zdviženého prstu, který přišel již v zápasech s Lotyšskem a Kazachstánem.

Touto prohrou jsme v součtu prohospodařili již tři body, které jsme tak pracně vydobývali v úvodním zápase s domácím Ruskem. I přesto nám nad našim největším soupeřem ještě zbývá k dobru lepší vzájemný zápas a pokud budeme v posledním duelu se Švýcarskem stoprocentní, udržíme si první místo ve skupině.

Utkání začalo skutečně ve velmi poklidném tempu a z pohybu našich borců bylo patrné, že náročný program mistrovství si již začíná vybírat svou první daň. Nezasvěcený divák by si mohl myslet, že naši nastoupili do utkání s třígólovým náskokem a chtěli už od prvních minut své vedení udržet a zápas prostě jenom v poklidu dohrát.

O největší aktivitu se starala naše první formace v čele s kapitánem Tomášem Plekancem. Ústřední postavou byl potom bostonský útočník David Pastrňák, po jehož přihrávkách jsme se dostali do největších šancí první třetiny.

Nejprve se po chybě Dánů v našem obraném pásmu otevřel před dvojicí Červenka-Pastrňák těsný brejk dva na jednoho. Unikající Červenka dokázal přes dobře postaveného Nielsena pomocí skvělé, milimetrové žabky transportovat kotouč přesně na Pastrňákovu hůl, která už v té chvíli mohla posílat puk do pravé horní části odkryté Dahmovy svatyně. David se však rozhodl celou akci ještě vyšperkovat. Nechal přesunuvšího brankáře Dahma proklouzat brankovištěm ke své pravé tyčce a místo střely přiťukl puk doleva, zpět na Romana Červenku, kterého však tváří v tvář prázdné brance obral o gól skvěle bránící Daniel Nielsen.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

V závěru první třetiny pak mohla naše první formace udeřit znovu. To když v levém rohu kluziště těsně bráněný Pastrňák skvěle vycítil Plekancovo postavení u pravé tyčky a nezištnou přihrávkou vybídl našeho kapitána ke skórování. Procentuelní úspěšnost gólmana Dahma se před začátkem zápasu pohybovala kolem 93%, což je bezpochyby fantastické číslo, ale v porovnání se stoprocentností Plekancovy šance nemělo obstát. Přesto však dokázal dánský strážce svatyně jako zázrakem proměnit Plekancův gól v baseballovou přihrávku do své lapačky.

Stav tedy zůstával nezměněn a český fanoušek začínal tušit, že pečená kuřata nám dnes do úst rozhodně sami létat nebudou. Přesto však s naším přičiněním jedno přilétlo. Ve 25. minutě se u mantinelu obléhaný Roman Červenka rozhodl, že nebude hledat možnost přihrávky, která neexistuje, a zápěstím prostřelil Dahma. Překonaný dánský hrdina však i přesto zavolal na pomoc svou levou tyčku, od které se puk odrazil k volnému Plekancovi, který už tentokrát dokázal prostřelit nehmotného fantóma strážícího prázdnou dánskou svatyni.

To bylo však k naší smůle naposledy, kdy se branková konstrukce stala nedobrovolným asistentem úspěšné střely. Od té doby jsme již namísto gólové sirény za Dahmovými zády slyšeli jen protivné řinčení tyčí a břeven. Tento neblahý zvuk rozezvonili postupně Birner, Plekanec a později ze samostatného nájezdu Řepík.

I přes všechny svízele se však zdálo, že by nemuselo být tak zle. Ve druhé polovině utkání se však český tým rozhodl, že je potřeba potrénovat hru v oslabení. Po Řepíkově faulu za 2 + 10 minut osobního trestu se navíc provinil hákováním Kousal a naši šli do třech. Na šampionátu zatím nepřekonaný Dominik Furch však dokázal uhájit svou bezchybnost i ve 109 vteřin dlouhotrvajícím oslabení třech proti pěti.

Ve 43. minutě naši už po několikáté na šampionátu špatně střídali a nabídli tak soupeři úplně zbytečně další početní výhodu, kterou Dánové tentokrát potrestali. Jensenovo lehké nahození tečoval Storm tak, že Furch musel vykopnout betonem puk jenom před sebe a Madsen se z dorážky nemýlil. Ukončil tak famózní 163 minutovou neprůstřelnost našeho nového Dominátora.

Zápas tak nakonec dospěl k samostatným nájezdům. V nich nás pak čekala další ledová sprcha. Všichni tři dánští exekutoři totiž vykonali svoje nájezdy tak precizně, že i vynikající Furch mohl po jejich provedení jen smutně pozorovat, jak se puk třepetá v jeho síti. Za český tým se nemýlil svou klasickou střelou mezi betony Lukáš Kašpar, po Řepíkově břevnu a třetím dánském úspěchu však bylo jasné, že v Ledovém paláci bude tentokrát zaznívat dánská národní hymna a český tým odejde z tohoto duelu pouze s jedním bodem.