ice-hockey-589385_960_720

Česko – Dánsko 15.5.2016

Česká hokejová reprezentace má před sebou na MS poslední dva zápasy moskevské skupiny A. V neděli nastoupíme od 15:15 proti nevyzpytatelným Dánům a celou pouť zakončíme o dva dny nato proti černému koni ze Švýcarska.

Motivace a kalkulace

Přestože důležitost těchto zápasů nedosahuje ani zdaleka důležitosti následujícího čtvrtfinálového duelu, který již máme po vítězství nad Kazachstánem zajištěn, jsou ve hře ještě velmi příjemné bonusy, které se mohou v konečném účtování ukázat jako rozhodující.

Prvním z nich je bezpochyby papírově přijatelnější protivník pro klíčové čtvrtfinále. Český tým zatím vládne skupině A. V případě, že by dokázal v následujících dvou utkáních udržet první příčku, utkal by se ve čtvrtfinále se 4. týmem skupiny B. Tuto pozici sice zatím drží s jednobodovým náskokem Německo, ale dotírající Slováci s Francií mají ještě k dobru svůj dnešní zápas. Teoreticky je rovněž možné, že by tuto pozici nakonec obsadili zatím příliš nevýrazní Američané, jenž jsou nyní třetí.

Pokud by Češi zvládli své zítřejší střetnutí s Dánskem za tři body, zajistili by si tak díky lepšímu vzájemnému utkání se Švédskem minimálně druhou příčku. K jistotě vítězství ve skupině by nám muselo ještě dopomoci klopýtnutí domácího Ruska, které se utká dnes od 15:15 se Švýcarskem. Pokud by Rusové ztratili v tomto utkání jen jediný bod, byl by duel s Dánskem zároveň bojem o jistotu vysněné první pozice.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

V případě, že bychom dokázali moskevskou skupinu vyhrát, vyhli bychom se dále nutnosti nepříjemného cestování a přesunu po trase Moskva – Petrohrad. Čeští hokejisté by tak nemuseli opouštět své moskevské sídlo, ve kterém posledních 9 dní žijí a trénují. Jistotu moskevské účasti mají v případě postupu domácí Rusové, pokud tedy chtějí Češi sehrát svůj čtvrtfinálový zápas rovněž v Ledovém paláci, potřebují ve skupině A buď zvítězit, anebo být předstiženi pouze domácí Sbornou. Tříbodové vítězství nad Dánskem jim tuto jistotu dává.

Posledním mini-bonusem je dále dosažení lepšího celkového umístění v případě, že by naše čtvrtfinálová pouť skončila nezdarem. Nikdo se však samozřejmě nebude zlobit, pokud tato výhoda zůstane nevyužita bezezbytku.

Stav českého mužstva

Ve včerejších, večerních hodinách byla trenérským týmem ohlášena další posila z NHL. Dallaský forward Radek Faksa bude zapsán na předposlední volné místo české soupisky. Trochu překvapivě tak nahradil svého slavnějšího kamaráda a spoluhráče Aleše Hemského. Trenér Vůjtek zdůvodnil svoje rozhodnutí tím, že nechce zasahovat do složení prvních třech útoků a Faksa je typově vhodnějším hráčem pro defenzivní povinnosti čtvrté formace než technický Hemský. Přesto je nevyužití takto kvalitního hráče velkým překvapením a svědčí o obrovské důvěře, kterou Vůjtek do svých svěřenců vkládá.

Poslední volné místo na soupisce českého týmu zaplní jeden z dvojice beků Polášek, Zámorský. Trenéři tak neponechávají nic náhodě v případě, že by se jeden z aktuálních sedmi obránců zranil.

Bilance Dánska

S Dánskými hokejisty jsme v historii sehráli pouze 8 zápasů, z nichž nás dokázali porazit jen jednou a to před dvěma lety na Minském světovém šampionátu, ve skupině, výsledkem 3:4 na samostatné nájezdy. Jinak jsme sedmkrát odcházeli z ledu jako vítězové.

Ve skupině A zatím drží Dánové stále reálnou šanci na postup ze čtvrtého místa. Po vítězství nad Lotyšskem na samostatné nájezdy jsou aktuálně o jeden bod pátí a mají oproti čtvrtým Švýcarům jeden zápas navíc. Švýcaři mají ovšem před sebou už jen velmi těžké zápasy s Ruskem, Švédskem a ČR, zatímco Dánové mají ještě v záloze duel se snadnějším Kazachstánem.

Utkání ČR:Dánsko začíná v neděli od 15:15 v Ledovém paláci Parku legend. Přímý přenos vysílá od 14:45 ČT 4 Sport.. Pro dokonalý zážitek ze sledování doporučujeme televizi Samsung UE65JS8502.

Tipněte si výsledek a napište nám ho do komentáře…