Česká hokejová reprezentace

Česko – Finsko 8.5.2017

Kdybyste měli utkání s Finy popsat jedním slovem, možná by to bylo „urputnost“. Jak se rodil zatím největší obrat na letošním MS?

Finové prozatím na mistrovství nic moc nepředvedli. V úvodním utkání porazili pouze 3:2 Bělorusko a v nedělním zápase překvapivě prohráli s domácí Francií. I proto měl být dnešní zápas pro naše kluky velmi těžkým. Povinné vítězství, mohlo by se zdát.

Vše začalo už po 58. vteřinách musel Mrázek poprvé vytahovat puk ze sítě. Po nepodařené střele zpoza brány se k puku dostal finský kapitán Filpulla a snadno zasunul kotouč do branky. Za další 2 minuty se dostal ke střele z kruhu Jaakula a tvrdou střelou nedal Mrázkovi šanci. No a aby toho nebylo málo, tak již ve 14 minutě vypálil od modré Lajunen a spustil tak vlnu beznaděje v českých hospůdkách. Česká reprezentace byla první třetinu opařená a přestože ve střeleckých pokusech Finsko přestřílelo Čechy jen 12:10, světelná tabule byla nekompromisní a ukazovala skóre 0:3. Ke konci třetiny se navíc zranil kapitán Voráček, který po vražení na hrazení odjel omráčený do kabin.

Do druhé třetiny musel trenér Jandač přeházet sestavu. Hra byla opticky velmi vyrovnaná, ale téměř bez šancí a vypadalo to že se česká reprezentace nedokáže do zápasu vrátit, ale chtělo to jen kontaktní branku. Ta přišla v čase 47:37, kdy se Horák dostal chytrou přihrávku od Pastrňáka a metr před gólmanem se nemýlil. Gól odstartoval skvělý závěr utkání, kdy se Češi ujali iniciativy a hrnuli jednu střelu za druhou.

Poslední minuty utkání Češi sklízeli ovoce. Nejprve v 58. minutě střelou od modré skóroval Gudas a za pouhých 23 vteřin se trefil Kovář. Zápas skončil v normální hrací době 3:3 a šlo se na prodloužení tři na tři. Ačkoliv bylo plné šancí, branka nepadla a zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy ve kterých Hanzl rozhodl o vítězství ČR.

Branky a nahrávky: 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (Krejčík, Řepík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozhodující sam. nájezd R. Hanzl – 1. V. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen,, V. Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Reneau – Ritter (oba USA), Malmqvist (Švéd.). Vyloučení: 3:5, navíc Osala (Fin.) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8112.
Česko: Mrázek – Gudas, Šimek, Kundrátek, Kempný, Rutta, Jeřábek, Krejčík – Pastrňák, Plekanec, J. Voráček – Radil, Jan Kovář, Červenka – Řepík, P. Vrána, Birner – Horák, R. Hanzl, T. Zohorna – Hyka. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček a Václav Prospal.
Finsko: Korpisalo – Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Jaakola, Hietanen, Lehtonen, Järvinen – Hännikäinen, J. Lajunen, Osala – Rantanen, Aho, V. Filppula – Savinainen, Pihlström, J. Aaltonen – Puljujärvi, Kemppainen, Pyörälä. Trenér: Lauri Marjamäki.

Chcete si na utkání vsadit? Podívejte se na kurzy u Tipsportu.