MS v hokeji 1993

Česko – Lotyšsko 7.5.2016

Rovných 24 hodin po premiéře s Ruskem čeká v sobotu český výběr papírově přijatelnější protivník – tým Lotyšska. Hrát se bude na stejném stadionu ve stejnou dobu.

Přestože nás Lotyšsko v minulosti již několikrát nepříjemně potrápilo, naše bilance s ním je téměř vynikající. Z celkových 15 odehraných zápasů jsme ještě ani jednou neprohráli, 14 krát zvítězili a pouze jednou s námi Lotyši uhráli nerozhodný výsledek a to před domácím publikem na MS 2006 v Rize.

Za zmínku stojí ovšem velmi důležitý osmifinálový zápas na Olympijských hrách ve Vancouveru 2010, kdy jsme tohoto houževnatého soupeře z dobře propracovanou obranou udolali až 3:2 v prodloužení.

Pokud chce český národní tým pomýšlet na povinný postup ze skupiny, musí tento zápas bezpodmínečně zvládnout za tři body. Vedle největších favoritů na postup do čtvrtfinále (Rusko, Švédsko, Švýcarsko) jsme pro Lotyše soupeř, na jehož úkor by se pobaltská země ráda dostala mezi nejlepší osmičku. Můžeme od nich tudíž očekávat maximální motivaci a úsilí a jakékoliv podcenění by se nám mohlo krutě vymstít.

Zápas bude velmi důležitý pro naše útočníky, kteří mají šanci se případným gólem dostat do varu a zvednout si tolik důležité sebevědomí. Například mladičkému, devatenáctiletému talentu Davidu Pastrňákovi, který již v tomto věku střílí relativně dost branek za Boston Bruins (letos jich vsítil za základní část 15 a nasbíral celkem 26 bodů), by úspěch v mezinárodním zápase mohl velmi pomoci.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

Očekává se, že proti Lotyšsku nastoupí stejná sestava jako proti duelu se Sbornou, otázkou však stále zůstává post golmana. Lze jenom spekulovat o tom, zda trenér Vůjtek určí stálou jedničku a nebo bude točit dvojici Francouz, Furch.

Zápas začíná od 18:45 na ČT Sport s komentářem Roberta Záruby a experta Martina Hostáka. Studio MS bude mít pod taktovou Jíří Holzel s Davidem Pospíšilem.