Hokej Česko Rusko 5.2.2015

Česko – Rusko 13.2.2016 Vítkovice

Česko – Rusko 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Druhý zápas únorového střetnutí našeho týmu s ruskou sbornou pro nás nedopadl příznivě a na pošesté se nám už Rusy porazit nepovedlo. Ke cti našim hokejistům zajisté patří, že dokázali smazat dvougólovou ztrátu na konečných 2:4 a podlehnout tak ruskému celku poprvé od prosince 2014.

Branky a nahrávky: 35. Kundrátek (Kašpar, Kempný), 43. Buchtele (Přibyl, Kempný) – 15. Ljubimov (Bereglazov, Svetlakov), 27. Sjomin (N. Gusev), 51. Tělegin (Ljubimov), 57. N. Gusev. Rozhodčí: Kaukokari, Salonen (oba Fin.) – Ondráček, Suchánek (oba ČR).

Před vyprodanou vítkovickou Ostravar arénou ruská sborná poprvé v této sezóně porazila českou reprezentaci.

Rusy poslal do vedení v 15. minutě Ljubimov, který dorážel Světlakovovo nahození od mantinelu. Na začátku druhé třetiny vyfasoval Kousal za zákrok na Ožiganova trest do konce utkání, navíc musel český tým čelit ruské pětiminutové početní výhodě. V oslabení si Češi dlouhou dobu vedli dobře, přesto na jejím konci poslal Rusy do vedení kapitán Sjomin, který se trefil do horního rohu Furchovy brány.

V 35. Minutě dokázal snížit v početní výhodě po pěkné kombinaci střelou z voleje Kundrátek. Ve 43. Minutě bylo v Ostravě ještě veseleji, když vyrovnal Buchtele. Český výběr byl po vyrovnání na koni, ovšem své šance nedokázal využít. Tak přišel trest z hole Telegina, který po rychlé akci překonal českého gólmana.

Češi, povzbuzováni skvělým publikem, se tlačili za vyrovnáním, ale tři minuty před koncem Rusko rozhodlo. Sjomin vypíchl puk chybujícímu Kempnému a řítil se sám na českou bránu. Jeho nájezd dokázal Furch vychytat ovšem na následné Gusevovo plácnutí v kleče do puku už byl krátký.

Na stavu už nic nezměnila ani česká power play a přesilový hra, kdy měli Češi o dva hráče v poli navíc.

Česko: Furch (Machovský) – Kundrátek, Kempný, Jeřábek, Kolář (A) , Zámorský, Šimek, Hrbas, Voráček- Krenželok, Kovář (C) , Kašpar- Radil, Koukal (A), Vincour – Řepík, Kousal, Birner – Buchtele, Hruška, Přibyl Trenér: Vladimír Vůjtek Rusko: Sorokin (Nalinov) – Mironov (A), Ljubuškin, Alajev, Bereglazov, Pajgin, Ignatovič, Gavrikov, Ožiganov – Gusev, Prochorkin, Sjomin (C) – Golyšev, Galuzin (A), Bučněvič – Karpov, Šalunov, Šumakov – Telegin, Světlakov, Ljubinov – Brjukvin Trenér: Oleg Znarok

Rusko: Sorokin (Nalinov) – Mironov (A), Ljubuškin, Alajev, Bereglazov, Pajgin, Ignatovič, Gavrikov, Ožiganov – Gusev, Prochorkin, Sjomin (C) – Golyšev, Galuzin (A), Bučněvič – Karpov, Šalunov, Šumakov – Telegin, Světlakov, Ljubinov – Brjukvin
Trenér: Oleg Znarok