Finlande_Russie

Hokejový Karjala Cup 2015

Na začátku listopadu se odehrály úvodní přípravné zápasy naší reprezentace v sérii Euro Hockey Tour. Utkali jsme se se Švédy, Finy a Rusy.

Český tým bohužel skončil na poslední příčce se dvěma body. Švédsko a Finsko získalo po šesti bodech, ale podle výsledků v jednotlivých zápasech se vítězem turnaje stali Švédové. V rámci Euro Hockey Tour nás čeká ještě prosincový turnaj Channel One cup a v dubnu následně Evropské hokejové hry 2015.

Hráči se k zápasům postavili pod vedením nového zkušeného kouče Vladimíra Vůjtka. Začátek byl rozpačitý a v úvodním zápase se Švédy jsme prohráli vysoko 2:6. Hráči se ovšem postupně sehrávali a výkon družstva měl vzestupnou tendenci. Ve druhém zápase s Finy už stál úplně jiný tým než v předchozím utkání. V první třetině jsme se dostali do vedení, ale bohužel ne na dlouho a z kraje třetí třetiny si Finové zajistili vítězství a zápas skončil 2:1.

Poslední zápas s Rusy byl dramatický, ale podařilo se nám jej otočit v náš prospěch. Vyhráli jsme na nájezdy 4:3.

Výkon reprezentačního týmu hodnotil Vůjtek následovně: „Mám radost, že jsme na závěr turnaje vyhráli. Jsem rád, že výkon měl stoupající úroveň a zápas od zápasu jsme se lepšili. Kluci pochopili, co chceme hrát a chybovali stále méně.“ Věřme, že vzestupná tendence výkonu týmu bude pokračovat i v dalších zápasech turnaje a především, že se ukážeme na MS v hokeji 2016 v Rusku a budeme stát na stupni vítězů, nejlépe se zlatou medailí.