OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hokej Česko – Francie 7.5.

Povinné tři body. I tak by se dal pojmenovat zápas s Gálskými kohouty z Francie. První třetinu se dařilo našemu soupeři vzdorovat, ale nakonec jsme Francouze zlomili a porazili 5:1.


Utkání se hrálo především v obranném pásmu Francie. Vstřelit branku se ale podařilo našemu výběru až ve 22. minut střelou Němce od modré. Když o 5 minut později zvýšil Sobotka, vše vypadalo na jednoduchý souboj. Hokej se však poslední dobou vyrovnává a potvrdili to i Francouzi. Ve 29. minutě snížil Hecquefeuille a ČR se mohla začít obávat o zisk tří bodů.

Francouzům se dařilo až do 45. minuty držet Česko v nejistém vedení jen o jednu branku. Pak ale neudržel gólman hostů střelu Jana Kováře a Jaromír Jágr doklepl puk do sítě a navýšil tak české vedení. Hned o 4 minuty později navýšil vedení znovu Němec a v 55. minutě uzavřel střeleckou listinu Červenka. ČR si tak poradila s Francií 5:1 a jde si pro postup do další fáze MS.

Česko – Francie 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Němec (Novotný), 27. Sobotka (Krejčík), 45. Jágr (Jan Kovář, Simon), 49. Němec (Hertl, Voráček), 55. Červenka (Němec, Krejčík) – 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig)

Sestava Česka

Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Jan Kovář, Simon – Červenka, Novotný, Erat – Smoleňák, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček