Fantazii se meze nekladou

Hokej Česko – Kanada 16.5.

Velkým snem českých hokejistů bylo, probojovat se do finále MS v hokeji. Tento sen se rozplynul v semifinálovém zápase s Kanadou. Češi bojovali, ale nakonec se nám nepodařilo vstřelit ani branku. Kanada nás porazila 2:0 a jde si celkem jistě pro zlatou medaili.


Na utkání přijel ze zámoří i Tomáš Plekanec. Ačkoliv byl nejpilnějším střelcem českého výběru, gól nevstřelil. Na Kanadu jsme vletěli velmi odhodlaně a v prvních 10 minutách jsme si vytvořili několik slibných situací. Jako první však udeřili Kanaďané. Eberle se řítil sám na bránu a krásnou zadovkou připravil pozici pro Halla, které se do odkryté klece nemýlil. První třetina tak skončila 0:1.

Ve čtvrtfinále měla Kanada jednoduchou práci s Běloruskem, které porazilo 9:0. Oproti tomu výběr Vladimíra Růžičky musel bojovat s Finskem do poslední minuty. I to se projevilo ve druhé třetině zápasu s Kanadou. Dřeli jsme, ale přes obranný val javorových listů se ne a ne dostat. Druhý kousek za Pavelcova záda poslal v polovině Spezza. Tím se dostala Kanada už do dvoubrankového vedení.

Na konci druhé třetiny střelou od modré dal branku Jordán, ale rozhodčí pro údajné postavení Koukala v brankovišti neuznal. Další rána pro český tým, tentokrát od pána v proužkovaném.

Třetí třetinu už hráči okolo Crosbyho hráli jen to, co potřebovali. Nepouštěli nás ke střelám a bránili už střední pásmo. Bylo vidět, že vedení 2:0 je pro ně dostatečné.

Musíme vyzdvihnout především výkon Pavelce, který společně s brankovou konstrukcí (Kanada dala 3 tyčky) zabránil většímu gólovému přídělu. Celkem zabránil 38 střelám – klobouk dolů.

Česko – Kanada 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 9. Hall (Eberle, Crosby), 30. Spezza (Duchene, Hamhuis)

Sestava

Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Krejčík, Čáslava – Voráček, Sobotka, Klepiš – Jágr, Plekanec, Červenka – Erat, Jan Kovář, Vondrka – Koukal, Novotný, Zaťovič – Simon