jaromir_jagr_reprezentace

Hokej Česko – Rakousko 8.5.

Zápas se sousedním Rakouskem dlouho připomínal utkání s Francií. Český výběr se musel nejprve protrápit první třetinou, aby mohl začít v polovině zápasu dominovat. ČR nakonec porazila Rakousko 4:0.

Opět se potvrdilo, že na MS nejsou jednoduché zápasy. Ačkoliv papírově měl Růžičkův výběr Rakousko přejet jako kombajn nesklizenou pšenici nebylo tomu tak. První třetina byla ve znamení odemykání Rakouské branky. Když na konci první třetiny vedla ČR na střely jen 8:6 vše vypadalo, že si budeme muset tři body opravdu zasloužit.

Zápas byl vyrovnaný až do 32. minuty. První branku musel opět vstřelit obránce a stejně jako v utkání s Francií to byl Němec, který střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti. Od této situace získala naše reprezentace jasnou převahu a hrálo se převážně v třetině Rakouska, které jsme skoro uvařili a přestříleli dokonce 22:2. Dvěma slepenými góly Zaťoviče a Sobotky jsme rozhodli, že se šlo do kabin za jednoznačného stavu 3:0.

Rakousko vystřídalo po druhé třetině gólmana, čehož si všiml Voráček s Jordánem a rozhodli se hned brankáře vyzkoušet. Po vyhraném úvodním buly si najel nejproduktivnější Čech v letošní NHL na útočnou modrou, dostal od Jordána nádhernou přihrávku rovnou do hokejky a řítil se sám na Starkbauma v brance. Střelou mezi betony už v 7. vteřině skóroval. Konečný stav 4:0.

Česko – Rakousko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda, Němec), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl)