Norsko

Hokej Norsko – Česko 3.4. a 4.4.

Příprava na MS vrcholí! Česká hokejová reprezentace odcestovala do Lillehammeru, kde sehraje úvodní utkání Euro Hockey Challenge s domácím Norskem. Mistrovství světa začíná už za necelý měsíc a Vladimír Růžička má jednu z posledních příležitostí vyzkoušet některé hráče. Trenér reprezentace se nechal slyšet, že do Norska pojedou hlavně mladší hráči.

Zápasy nebude vysílat žádná TV. Zde můžete sledovat livescore.

 

  • Norsko – Česko 3.4. (19:00, Lillehammer)
  • Norsko – Česko 4.4. (17:00, Lillehammer)

Vzájemná bilance Norsko – Česko

Bilanci máme výbornou. Norsko nás dokázalo za posledních 15 let porazit jen jednou (MS i přátelské zápasy). Konkrétně na MS 2010 ve skupině, ale paradoxně nám tato prohra pomohla. Po utkání s Norskem se česká reprezentace semkla a MS v Německu vyhrála.

 
Výhry ČR Remízy Výhry NOR Skóre
8 0 1 37:12

Nominace na dvojutkání Norsko – Česko 3. a 4. dubna 2015

Brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg, KHL),  Matěj Machovský (HC Škoda Plzeň). 

Obránci: Jan Kolář (Vladivostok, KHL), Filip Novák (Dynamo Moskva, KHL), Jakub Nakládal (Turku, Finsko), Petr Zámorský, Jakub Krejčík (oba Örebrö, Švédsko), Vojtěch Mozík, Jakub Jeřábek (oba HC Škoda Plzeň), Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Mountfield HK)

Útočníci: Jan Kovář (Magnitogorsk, KHL), Petr Koukal (Jokerit Helsinky, KHL), Martin Zaťovič (Toljatti, KHL), Martin Růžička (Čeljabinsk, KHL), Petr Pohl (Eisbären Berlín, DEL), Dominik Simon, Jakub Lev (HC Škoda Plzeň), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba HC Vítkovice Steel), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Tomáš Zohorna, Lukáš Radil (oba HC ČSOB Pojišťovna Pardubice)


Norsko – Česko 3.4. (19:00, Lillehammer)

Přátelské utkání jak se patří. Na první utkání výběru Vladimíra Růžičky se přišla podívat jen necelá tisícovka diváků. I to nasvědčuje tomu, že norská hokejová reprezentace prostě netáhne.

Utkání bylo nakonec snazší, než jsme čekali. Češi ukázali, že mají na hokej velkou chuť a hned v první třetině přestříleli svého soupeře 15:3. Celý zápas na ledě dominovali a Norové mohou být rádi, že konečné skóre bylo jen 0:4.

NOR – ČR 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) 

Branky a nahrávky: 17. Svačina (Simon), 33.Kolář, 53. Mozík (Jeřábek, Koukal), 58. Zaťovič (Jan Kovář).

Sestava ČR: Jakub Kovář – Nakládal, Kolář, Mozík, Jeřábek, Krejčík, F. Novák, Pláněk, Jank – Martin Růžička, Jan Kovář, Zaťovič – Radil, Koukal, Valský – Pohl, Roman, Svačina – Simon, Filippi, Lev. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.

Norsko – Česko 4.4. (17:00, Lillehammer)

* report z utkání (utkání ještě nezačalo)