Petr Koukal

Petr Koukal

Petr Koukal se narodil 16.srpna 1982.

„Kouky“ začínal s ledním hokejem ve Žďáru nad Sázavou, odkud také pochází. Má staršího bratra Martina, který reprezentuje Českou republiku v běhu na lyžích. Petr žije nedaleko Pardubic, za které hrál dlouhých 10 let v sezónách 2001-2012. S Pardubicemi se mu podařilo třikrát vyhrát českou extraligu a z toho dvakrát jako kapitán týmu.

Od roku 2012 do 2014 hrál za ruský celek Neftěchimik Nižněkamsk, kde se těšil velké oblibě. Díky jeho výkonům z KHL dostal nabídku hrát ve finském klubu Jokerit Helsinky, který v soutěži začínal. Jeho angažmá v KHL se tedy prodlouží, a hned v první sezóně hraje playoff. S manželkou Radkou si Finsko zamilovali, takže si možná angažmá i prodlouží.

Petr Koukal a reprezentace

V reprezentaci debutoval už v roce 2003, kdy odehrál v českém dresu 20 utkání. Pak ale nastupoval jen sporadicky. Na pevno v "základu" českého výběru se usadil v roce 2009. Největší úspěch zažil hned na MS 2010, kde s týmem vyhrál po neskutečném turnaji zlatou medaily. O dva roky později přivezl bronzovou medaili i z Mistrovství světa hraného ve Finsku a Švédsku.

Věřme, že se prosadí i na MS 2015 a vybojuje vysněnou medaili z domácího turnaje.