Petr Zámorský – talent s velkými ambicemi

Naší sérii článků o českých hokejistech začneme u zlínského odchovance Petra Zámorského. Mladík s vysokými ambicemi směřujícími až k zámořské NHL.

S hokejem začal ve Zlíně v mládežnických týmech, kde se mu podařilo v sezóně 2009/2010 vyhrát titul v extralize juniorů. Tento úspěch posunul jeho výkon do vyšších pater a hned v další sezóně si zahrál svůj první zápas za A-tým PSG Zlín.

Nejpodařenější byla pro Petra sezóna 2013/2014. V té se mu podařilo získat titul v české hokejové extralize, cenu pro nejlepšího obránce extraligy a třešničku na dortu v podobě ceny Zlaté helmy Sencor. Ta se uděluje hokejistům extraligy za nejkrásnější hokejové akce nebo zákroky.

Na začátku letošní sezóny se pokoušel dostat do základu NY Rangers v NHL, s týmem podepsal smlouvu, ale neprosadil se do A-týmu. Místo na farmu pak šel hrát do finského Espoo Blues. Na konci ledna 2015 však znovu mění dres a usazuje se ve švédském Örebro.

Petr Zámorský v reprezentaci

Své první MS v hokeji odehrál Petr Zámorský loňský rok, odehrál 10 zápasů a připsal si 3 body za tři asistence. Medaili si však neodvezl. Věřme, že se tento perspektivní pravák dostane do sestavy národního týmu i letošní rok a podaří se mu získat cenný kov. Kdo ví, třeba mu povedené MS pomůže i k vysněnému NHL.

Největší úspěchy

Česká extraliga ledního hokeje juniorů

2009/10 1.místo PSG Zlín

Česká extraliga ledního hokeje

2012/13 2.místo PSG Zlín
2013/14 1.místo PSG Zlín
Štítky: