cesko_slovensko

Sedm! Česko – Norsko s přehledem 7:0

Program základních skupin osmdesátého MS v Rusku se posunul do druhé poloviny a české hokejové reprezentaci se v Parku legend postavil do cesty hokejový trpaslík z Norska. Pokud se někdo obával, že by se našim borcům mohlo vloudit do hlavy jen malé semínko podcenění soupeře, obával se zbytečně. Norové byli českým týmem rozšlápnuti a nemilosrdně rozstříleni sedmi kuly jako v Sarajevu.

V brance dostal tentokrát důvěru Dominik Furch a se svou druhou vychytanou nulou se pomalu stává postrachem všech soupeřů, neboť si zatím na turnaji drží cenný status neprůstřelnosti.

Zápas se rozhodoval už v první třetině

Hned v úvodu utkání se podařilo naší první formaci zamknout Nory v jejich obranném pásmu a po sérii přihrávek střel a závarů, přihrál Pastrňák s Kundrátkem před odkrytou bránu Červenkovi, který se nemýlil.

V deváté minutě obral Zohorna na modré o puk rozehrávajícího norského beka, Řepík se stačil elegantním obloučkem dostat z ofsajdu a Zohorna v nájezdu trefil z mírného úhlu přesně nad betonem norského brankáře Voldena.

Devatenáct vteřin před koncem první třetiny přišla pro soupeře další pohroma. To když Kousal vybojoval v rohu kluziště puk, vystřelil z ostrého úhlu a způsobil v norském brankovišti nepřehledný zmatek se šťastnou biliárovou koncovkou. Střela se nejprve odrazila od Voldena do vracejícího obránce Tollefsena, mezitím natlačil Holos střílejícího Kousala do norského brankoviště takovým způsobem, že jak Tollefsen, tak gólman Volden ztratili z dosahu neposedný, odrážející se kotouč, který se po kontaktu s Tollefsenovou patou dokutálel za brankovou čáru. Gól musel být ještě potvrzen video-rozhodčím, ale nakonec byl uznán a střelecký záznam byl připsán Kousalovi.

Vsaďte si u Tipsportu

Bonusy: 150 Kč na hráčský účet a až 50000 Kč bonus na vklad.

Vsaďte si u Fortuny

Bonusy: 100 Kč na ruku nebo 300 Kč sázka bez rizika nebo bonus až 5000 Kč na vklad.

Jestli se soupeř snažil ve druhé polovině zvednout, byl našimi hráči nekompromisně sražen zpět k zemi. Ve 23. minutě posunul Kundrátek jednoduše na modré puk Kašparovi, který prudkou ránou po zemi prostřelil mezi nohy Voldena, jemuž ještě stínil vlastní obránce Johannesen.

Ve 29. minutě, ve chvíli kdy se Norové snažili vypáčit další zámek, který na ně naše formace nasadila, přihrál Birner od modré sjíždějícímu obránci Šimkovi, který si musel pokrýt kotouč, tak že si ho přesunul na backhand a nepříliš důraznou střelou prostřelil nešťastného Voldena popáté. Na norského strážce svatyně toho už v té chvíli bylo moc a tak přepustil místo svému náhradníkovi Haugenovi.

Tomu vydržela neprůstřelnost rovných sedm minut, poté co naši rozehráli v útočném pásmu další nádherný koncert, za který by se nemusel stydět ani sám velký Vivaldi. Doudera nejprve od modré naznačil střelu, místo toho si posunul puk do strany, ale pozice se mu nezdála natolik dobrá, aby vystřelil a tak se rozhodl obkroužit celé norské obranné pásmo a dostat puk zpět na modrou, tam ho Jeřábek přiťuknul Janu Kovářovi a ten poté Řepíkovi, jenž byl v této chvíli ve stejné pozici jako předtím Doudera. Situace, která navzdory plnému stavu norské pětice, připomínala spíše přesilovku skončila nádhernou Řepíkovou střelou do vzdálenějšího, horního růžku branky. Puk se odrazil od tyče a zapadl přesně pod břevno – 6:0.

V poslední minutě druhé třetiny si navíc v přesilovce najel od mantinelu po vzoru Jaromíra Jágra útočník Lukáš Kašpar, norská obrana mu nedokázala věnovat sebemenší pozornost a tak po několika vteřinách míchání kotoučem a naznačení přihrávky poslal Kašpar nekompromisně puk na bližší tyč nad rameno norského brankáře – 7:0.

Ve třetí třetině již naši svého protivníka ušetřili a svou gólovou sbírku nerozšířili. Po čtvrté výhře na turnaji se však mohou před dalším zápasem s Kazachstánem cítit v pohodě a případně se vyhnout nepříjemnostem jako byl například Jordánův desetiminutový trest. Český tým zatím vede s 11 body svou skupinu A, a má našlápnuto k vítězství neboť má navíc lepší vzájemný zápas s Ruskem i Švédskem.

Další zápas čeká naší reprezentaci 13.5. od 15:15 s Kazachstánem. Máte tip na výsledek?