cesko_rusko

Je to tam! Česko-Rusko 3:0

Máme za sebou 7. utkání Euro Hockey Tour, které se hrálo v naplněné KV aréně v Karlových Varech. Do této haly se naše reprezentace vrátila po více než pěti letech a byl to fantastický návrat. Protrhli jsme dlouhou šňůru zápasů bez výhry a porazili nevýrazný ruský celek 3:0. A nutno říct, že zaslouženě!

Česko-Rusko, třetinu po třetině

1.třetina

Do zápasu jsme nastoupili aktivně a už v čase 2:55 vstřelil Petr Koukal první branku po přihrávce Vondrky. Další minuty byly ve znamení dobývání ruské klece, kdy se hra odehrávala především podél mantinelů v naší útočné třetině. Od desáté minuty však Rusko začalo zlobit a jakmile se puk dostal do našeho obraného pásma, neměli to obránci jednoduché. Alexander Salák však zavřel svou branku a žádný puk za svá záda nepustil.

2.třetina

Náš výběr měl ve druhé třetině více ze hry, což se projevilo i na skóre. V čase 32:27 našel krásnou přihrávkou 43 letý Martin Ručinský mezi kruhy dvacetiletého Dominika Simona. Ten se šance nezalekl, prostřelil Sharychenkova a poslal náš tým do vedení 2:0. Za dvě minuty a 23 vteřin se skóre na světelné tabuli měnilo znovu. Přihrávkou přes polovinu hřiště vyslal Kemptný Vondrku, ten udělal pár rychlých kroků a nedal golmanovi Nizhny Novgorodu šanci – 3:0.

3.třetina

Třetí třetina byla vyrovnaná, ale pustili jsme Rusko do několika slibných příležitostí. Závěr utkání byl vyhecovaný. Ruský mladík Timkin sekl hokejkou Smoleňáka a to byl přesně okamžik pro Rostislava Kleslu. Ten se okamžitě vydal českého útočníka bránit a byla z toho slíbená bitka. Timkin však Kleslu nejprve zalehl a poté raději ujel na trestnou lavici. Výběru Olega Znaroka se nepodařilo vstřelit českému výběru branku a odjíždí z lázeňského města s nulou na místě vstřelených gólů.

Cesta teprve začíná

Výběr Vladimíra Růžičky si pohlídal celé utkání a týmovým výkonem si dobruslil pro vítězství 3:0. Kromě posledních minut první třetiny jsme Rusko nepustili do výraznějšího náporu a když už naše obrana pustila ruské útočníky ke střele, Alexander Salák byl připraven. Zaslouženě tak dostal cenu za nejlepšího hráče našeho týmu.

Nutno dodat, že hokejisté Ruska přijeli do Varů s mnoha mladíky a s řadou hráčů, kteří mají za reprezentaci odehráno jen minimum utkání. Vždyť ruský tým měl věkový průměr o 5 let menší než náš výběr.

Utkání si zopakujeme hned v sobotu v pražské O2 aréně. Česko – Rusko 7.2.2015 od 13:00. Držme palce.