hokej Česko-Rusko

Česko-Rusko 4:3. Hoši děkujem!

Zápas, který měl snad vše. Tak by se dala nazvat dnešní bitva dvou nesmiřitelných rivalů, kterou sledovalo dnes 16500 diváků v pražské O2 aréně. Podruhé během 3 dnů jsme vyzvali Rusko. Dramatické utkání, které rozhodli zkušenosti a větší vůle po třech bodech jsme vyhráli 4:3. Poslali jsme tak Rusko z České republiky domů bez bodu.

Cesta za druhým vítězstvím

1.třetina – nahoru a dolu

Do zápasu jsme vstoupili velmi sebevědomě a jasně jsme si šli za svým cílem – porazit podruhé doma ruské mladíky. Skvělý vstup do utkání se nám podařilo potvrdit i gólově. V 8. minutě skóroval dnes výborný Vondrka (přihrávky Zohorna, Koukal). Netrvalo dlouho a naše reprezentace udeřila znovu. Po levé straně se protáhl Roman, který naservíroval puk před branku Zohornovi. Ten se nemílil a O2 aréna začala v 10. minutě zápasu slavit stav 2:0. Jenže ne na dlouho. Po slepených gólech Slepysheva a Lazareva v 11. a 12. minutě byl stav znovu vyrovnaný 2:2 a zápas začínal znovu.

2.třetina – povedená přihrávka, povedená střela

Poté se až do poloviny zápasu hra přesouvala z jedné strany na druhou, ve 30.minutě nádherným pasem našel Ševc na modré Michala Vondrku, který jel sám na čtyřiadvacetiletého Sharychenkova. Ten si najel mezi kruhy a vystřelil zápěstím s takovou razancí, že ruský gólman ani nestihl udělat jakýkoliv zákrok. Dostali jsme se tedy znovu do vedení, tentokrát 3:2.

3.třetina – Rusko k svačině

Nebyla by to však sborná, kdyby si nechala jen tak nařezat. Ve 46. minutě dokázal Popov srovnat skóre a vše směřovalo k prodloužení. Jenže pak přišla 56.minuta a okamžiky Vladimíra Svačiny. Ten byl při samostatném úniku faulován a 4 minuty před koncem tak mohl rozhodnout samostatným střílením. Najel si velkým obloukem z levé strany, přejel před gólmanem a střelou pod horní tyč postavil celou O2 arénu na nohy. Po zápase sám řekl:"Nebýt té pauzy, nejspíš bych se při nájezdu pozvracel". Byl totiž na konci těžkého střídání, sotva popadal dech a komerční přestávka nám tak pomohla k vítězství.

 Branky a přihrávky

Česko – Rusko 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

8.Vondrka (Zohorna, Koukal)

10. Zohorna (Roman, Zaťovič)

11. Slepyšev (Grigorjev)

12. Lazarev (Loktionov)

30. Vondrka (Ševc, Kempný)

46. Andrej Popov (Alexander Popov, Glinkin)

56. Svačina (trestné střílení)

Tabulka EHT po zápase Česko-Rusko 7.2.2015

pořadí tým počet zápasů skóre body
1. RUSKO 8 21:24 13
2. ŠVÉDSKO 6 22:17 11
 3. FINSKO 6  14:12  10
 4.  ČESKO 8  21:25  8

Další zápasy naší reprezentace

3.4. a 4.4. Norsko – Česko (Lillehammer)

9.4. a 10.4. Česko – Slovensko (Jihlava)